Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Зеленський пропонує Раді ратифікувати Стамбульську конвенцію

Фото: Pixabay

Фото: Pixabay

Метою конвенції є запобігання насильству

Президент Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт (№0157) «Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами».

Про це йдеться в інформації про документ, оприлюдненій на сайті Ради.

Зокрема, в разі ухвалення закону, його реалізація матиме вплив на інтереси України в частині виконання міжнародних зобов’язань у сфері прав та основоположних свобод людини та на інтереси осіб, які постраждали від домашнього насильства.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Нагадаємо, Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція) — міжнародна угода Ради Європи щодо насильства проти жінок та домашнього насильства, відкрита для підписання 11 травня 2011 року у Стамбулі.

Метою конвенції є запобігання насильству, захист постраждалих і запобігання безкарністі злочинців. Конвенція пропонує встановити кримінальну відповідальність за насильство стосовно жінок і визначити покарання.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Ратифікація Стамбульської конвенції дасть можливість експертам Ради Європи контролювати, як Україна виконує взяті на себе зобов’язання. У свою чергу Україна зможе вимагати посилення відповідальності для кривдників українських жінок за кордоном, а також притягнення до відповідальності кривдників-українців, які переховуються за кордоном.

Як повідомлялося, подібний проєкт закону неодноразово виносився на розгляд Ради. Спроба була й 2016 року, але вона не знайшла прихильності народних депутатів — законопроєкт про ухвалення Конвенції направили на доопрацювання, а 2019 року взагалі зняли з розгляду. Трохи більше ніж за рік питання знову постало на порядку денному.

Коментарі

Всі новини