Facebook Pixel

США видали Біллу Гейтсу $1,5 млрд на будівництво реактора на швидких нейтронах

США видало Біллу Гейтсу 1,5 млрд для реактора на швидких нейтронах. Рис: TerraPower

США видало Біллу Гейтсу 1,5 млрд для реактора на швидких нейтронах. Рис: TerraPower

Компанія TerraPower Білла Гейтса отримає левову частку з інвестицій за програмою демонстрації передових реакторів Міністерства енергетики США (ADRP) у розмірі $1,5 млрд на будівництво АЕС з реактором на швидких нейтронах.

Як повідомляє World nuclear news, згідно з підписаним президентом США Джозефом Байденом законом, на програму ADRP виділено $2,5 млрд, з яких компанії TerraPower буде передано понад $1,5 млрд.

На ці гроші TerraPower обіцяє побудувати та ввести в експлуатацію до 2027 року дослідний реактор на швидких нейтронах.

Telegram Logo

TerraPower обрала майданчик для будівництва демонстраційного реактора й дослідної АЕС. Місцем будівництва реактора за проєктом Natrium стане майданчик поряд із вугільною електростанцією Naughton недалеко від міста Кеммерер у штаті Вайомінг.

Електрогенерація штату на 90% залежить від викопного палива, тож питання виведення з експлуатації вугільних і газових електростанцій у Вайомінгу стоїть не просто гостро, а надзвичайно гостро.

Що таке проєкт Natrium

Проєкт реактора на швидких нейтронах розробляє TerraPower разом із японською GE-Hitachi Nuclear Energy Americas. У проєкті також бере участь місцева комунальна компанія PacifiCorp, яка частково належить Воррену Баффету.

Як теплоносій у реакторі буде використаний рідкий натрій. Потужність реактора становитиме 345 МВт.

Розплави солей також дадуть змогу створювати буферний тепловий акумулятор із піковою потужністю до 500 МВт. Він використовуватиметься для згладжування пікових навантажень.

Заявку на початок будівництва демонстраційного реактора компанія TerraPower розраховує подати в середині 2023 року. Сертифікація на експлуатацію АЕС має відбутися в 2026 році, а комерційна експлуатація в 2027 році.

Довідка. Наразі РФ — єдина держава зі швидкими енергетичними реакторами: БН-600 (1980 рік) у 3-му енергоблоці Білоярської АЕС та БН-800 (2015 рік) у 4-му енергоблоці Білоярської АЕС.

Реактор на швидких нейтронах — ядерний реактор, в активній зоні якого немає сповільнювачів нейтронів, і спектр цих нейтронів близький до енергії їхнього поділу (~105 еВ). Нейтрони цих енергій називають швидкими, звідси назва цього типу реакторів.

Пристрій дає змогу перетворювати ядерне паливо, що відпрацювало, на нове для АЕС, утворюючи замкнутий цикл використання. Зрештою замість доступних нині 3% використовують близько 30% потенціалу ядерного палива. Це розширює перспективи ядерної енергетики на тисячоліття.

Коментарі

Всі новини