США звузили свій внутрішній список країн, що розвиваються і найменш розвинених країн, щоб спростити ймовірний запуск розслідувань по демпінгу і несправедливо субсидованому експорту цих країн, в тому числі і для України.
Як повідомляє Bloomberg, преференції в торгівлі були скасовані для наступних країн: Албанія, Аргентина, Вірменія, Бразилія, Болгарія, Китай, Колумбія, Коста-Ріка, Грузія, Гонконг, Індія, Індонезія, Казахстан, Киргизстан, Малайзія, Молдова, Чорногорія, Північна Македонія, Румунія, Сінгапур, Південна Африка, Південна Корея, Таїланд, Україна і В'єтнам.

Це рішення може привести до більш жорстких штрафів для провідних світових експортерів, таких як Китай та Індія, які користуються торговельними перевагами в якості країн, що розвиваються у Світовій організації торгівлі (СОТ).
Особливі преференції СОТ для країн, що розвиваються покликані скоротити бідність, створити робочі місця і інтегруватися в глобальну торговельну систему.
Згідно з правилами СОТ, анти преференційні розслідування не можуть застосовуватися, якщо сума іноземної субсидії визначається як адвалорна ставка менше 1%. Але для країн, що розвиваються цей поріг становить менше 2% адвалорної суми.
Контекст. Адміністрація Трампа вже давно прагне покласти край преференцій для ряду країн, що розвиваються. Це стосується членів глобальних економічних клубів, таких як Група 20, ОЕСР і тих, які класифікуються Світовим банком як країни з високим рівнем доходу.
Старий список країн з преференціями був складений ще в 1998 році адміністрацією президента Клінтона. У липні 2019 року Трамп заявив, що США можуть діяти в односторонньому порядку щодо коригування списку країн, що розвиваються.
Кілька країн вже погодилися відмовитися від своїх прав як країн, що розвиваються на майбутніх торговельних переговорах, включаючи Бразилію, Сінгапур і Південну Корею.