Facebook Pixel

ЄС з квітня скоротить імпорт сталі на 15%: яка причина

ЄС з квітня скоротить квоти на імпорт сталі ще на 15%, щоб запобігти наповненню європейського ринку дешевою продукцією після запровадження Вашингтоном 25% мита.

Про це повідомляє Reuters.

ЄС вводить нові обмеження на імпорт сталі: що відомо

За словами агентства, європейські виробники сталі, які вже борються з високими цінами на енергоносії та конкуренцією з Азії й інших країн, попереджають, що Євросоюз може стати звалищем для дешевої сталі, яка перенаправляється з ринку США. Це, своєю чергою, може вбити європейські заводи.

Quote«У період, коли ніхто не поважає правила СОТ (Світової організації торгівлі) і всі посилаються на національну безпеку... ЄС не може бути єдиним континентом, який дозволяє своїй промисловості розвалюватися», — сказав Reuters виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Стефан Сежурне..

Наразі американський ринок має менший комерційний сенс із 25% тарифом, тому Сежурне прогнозує, що виробники з Канади, Індії та Китаю можуть переорієнтуватися на Європу.

За словами агентства, у середу Європейська комісія запропонує низку заходів, пов’язаних з торгівлею, щоб стимулювати проблемну металургійну промисловість. Це є частиною нового Європейського плану дій щодо сталі та металів.

У проєкті плану, з яким ознайомився Reuters, йдеться, що ЄС вивчає обмеження імпорту. Єврокомісія також проконсультується з виробниками алюмінію, які стикаються з тими ж проблемами, що й виробники сталі.

Сежурне сказав, що першим заходом буде скорочення імпортних квот для кількох марок сталі з 1 квітня. Це скоротить приплив приблизно на 15%.

Сталеварний завод. Фото: depositphotos

Сталеварний завод. Фото: depositphotos

За словами агентства, обсяги, імпортовані в межах квот, відображають усталені торговельні потоки та не обкладаються митом. Тому будь-який імпорт сталі поза ними буде обкладено 25% митом. Reuters зазначає, що з липня 2019 року обсяги квот зросли більш ніж на 25%, оскільки блок відповідає правилам СОТ.

У 2024 році ЄС імпортував близько 60 млн тонн сталі, з яких 30 млн тонн були в межах безмитної квоти.

Також Єврокомісія оголосить нові заходи в третьому кварталі для заміни посилених гарантій, які згідно з правилами СОТ, не можуть бути продовжені після 30 червня 2026 року.

Нагадаємо, у лютому 2025 року агентство Reuters писало, що Європейський Союз відповість на рішення президента США Дональда Трампа запровадити мита на весь імпорт сталі та алюмінію. Зокрема, об’єднання планує ввести пропорційні контрзаходи.

Подякувати 🎉