ЄС з квітня скоротить квоти на імпорт сталі ще на 15%, щоб запобігти наповненню європейського ринку дешевою продукцією після запровадження Вашингтоном 25% мита.
Про це повідомляє Reuters.
ЄС вводить нові обмеження на імпорт сталі: що відомо
За словами агентства, європейські виробники сталі, які вже борються з високими цінами на енергоносії та конкуренцією з Азії й інших країн, попереджають, що Євросоюз може стати звалищем для дешевої сталі, яка перенаправляється з ринку США. Це, своєю чергою, може вбити європейські заводи.

«У період, коли ніхто не поважає правила СОТ (Світової організації торгівлі) і всі посилаються на національну безпеку... ЄС не може бути єдиним континентом, який дозволяє своїй промисловості розвалюватися», — сказав Reuters виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Стефан Сежурне..
Наразі американський ринок має менший комерційний сенс із 25% тарифом, тому Сежурне прогнозує, що виробники з Канади, Індії та Китаю можуть переорієнтуватися на Європу.
За словами агентства, у середу Європейська комісія запропонує низку заходів, пов’язаних з торгівлею, щоб стимулювати проблемну металургійну промисловість. Це є частиною нового Європейського плану дій щодо сталі та металів.
У проєкті плану, з яким ознайомився Reuters, йдеться, що ЄС вивчає обмеження імпорту. Єврокомісія також проконсультується з виробниками алюмінію, які стикаються з тими ж проблемами, що й виробники сталі.
Сежурне сказав, що першим заходом буде скорочення імпортних квот для кількох марок сталі з 1 квітня. Це скоротить приплив приблизно на 15%.

Сталеварний завод. Фото: depositphotos
За словами агентства, обсяги, імпортовані в межах квот, відображають усталені торговельні потоки та не обкладаються митом. Тому будь-який імпорт сталі поза ними буде обкладено 25% митом. Reuters зазначає, що з липня 2019 року обсяги квот зросли більш ніж на 25%, оскільки блок відповідає правилам СОТ.
У 2024 році ЄС імпортував близько 60 млн тонн сталі, з яких 30 млн тонн були в межах безмитної квоти.
Також Єврокомісія оголосить нові заходи в третьому кварталі для заміни посилених гарантій, які згідно з правилами СОТ, не можуть бути продовжені після 30 червня 2026 року.
Нагадаємо, у лютому 2025 року агентство Reuters писало, що Європейський Союз відповість на рішення президента США Дональда Трампа запровадити мита на весь імпорт сталі та алюмінію. Зокрема, об’єднання планує ввести пропорційні контрзаходи.