Facebook Pixel

Світові ціни на нафту знижуються на тлі намірів Байдена розкрити стратегічний запас

США планують влити в ринок 35 млн барелів нафти – Bloomberg. Фото: Flickr

США планують влити в ринок 35 млн барелів нафти – Bloomberg. Фото: Flickr

Світові ціни на нафту відреагували зниженням на повідомлення про наміри США спільно з країнами Азії розкрити стратегічні запаси. До такого кроку їх підштовхнула відмова Організації країн-експортерів нафти від нарощування обсягів нафтодобування.

Як свідчать дані лондонської біржі ICE Futures, вартість барелю нафти марки Brent здешевіла з ранку на 1,04% до $78,9. Січневі ф’ючерси на WTI на нью-йоркській товарній біржі знизилися на 1,42% до $75,7.

Як пише Bloomberg, США, Індія, Японія та Південна Корея можуть оголосити про вивільнення нафтових запасів з резервів вже найближчими днями. До них може приєднатися також і Китай. Співрозмовники видання розповіли, що США готуються влити у світовий ринок 35 млн барелів нафти.

Telegram Logo
Quote«Такий крок потенційно підвищить ставки в грі в нафтовий покер і може викликати нові напруження у двосторонніх відносинах між Вашингтоном та Ер-Ріядом», — підкреслила головний стратег із сировинних товарів RBC Capital Markets LLC Хеліма Крофт.

Індійська влада повідомила, що ще не ухвалила остаточного рішення про терміни та обсяги випуску аварійних запасів нафти. Її представник додав, що в будь-якому разі цей крок буде узгоджений з іншими великими споживачами, такими як Японія і КНР. Уряд Японії повідомив про підготовку вивільнення нафти з резервів в координації з такими країнами, як США.

Видання зазначає, що цей скоординований крок стане найбільшим частковим розвантаженням запасів сирої нафти з найбільших економік. Востаннє країни «витягнули» з резервів 60 млн барелів нафти у 2011 році у зв’язку з перебоями у постачаннях з Лівії.

Контекст. На початку місяця країни ОПЕК+ проігнорували заклики Байдена та домовилися про збільшення обсягів нафтовидобування в грудні на погоджені раніше 400 тис. барелів на добу. США так само наголосили тоді, що цього буде недостатньо для підтримання та відновлення світової економіки.

Нагадаємо: аналітики інвестиційного банку Bank of America (BofA) спрогнозували, що ціна на нафту зросте до $120 за барель до початку літа наступного року.

Коментарі

Всі новини