Верховний суд Франції у місті Парижі відмовив у задоволенні запиту української сторони про екстрадицію олігарха Костянтина Жеваго. В Україні його звинувачують у крадіжці сотень мільйонів гривень банку «Фінанси та кредит».
Про це пише пресслужба Костянтина Жеваго.
На думку французької Феміди, український суд не може забезпечити справедливий судовий процес над Жеваго:

«У рішенні Верховного суду Франції чітко сказано, що держава Україна не може забезпечити справедливий судовий процес щодо Костянтина Жеваго. Тому справу проти нього припиняють. Крім того, з пана Жеваго зняті всі обмеження, які існували», — йдеться у повідомленні пресслужби.
Це підтверджує і Костянтин Жеваго:
«Костянтин Жеваго підкреслює, що остаточне рішення французького суду підтверджує, що справа проти нього сфабрикована та не має ніякого юридичного підґрунтя. Натомість вона має ознаки політичного переслідування та тиску. І сподівається, що ДБР і Генпрокуратура нарешті почують рішення міжнародних судів та будуть дотримуватися закону у подальшому розгляді цієї справи.
Адвокати Костянтина Жеваго вже повідомляли про численні правопорушення правоохоронців у вищезгаданій справі. Зокрема, мова йде про притягнення до відповідальності завідомо невинуватої особи, невизнання та недопуcк захисників у кримінальному провадженні, здійснення безпідставного розшуку, недопуск Костянтина Жеваго до дачі показань, ненадання матеріалів досудового розслідування та інші порушення.
Костянтин Жеваго ще раз наголошує, що хоче довести справу, що розслідується з порушенням всіх законних термінів розслідування карних справ вже більше 4-х років, або до закриття, або до розгляду в суді якнайшвидше, але ні ДБР, ні Генпрокуратура не виявляють у цьому зацікавленості. Тим часом ця справа завдає шкоди діловій та особистій репутації підприємця і мецената», — цитує олігарха його пресслужба.
Справа «Фінанси та кредит»: у чому звинувачують Костянтина Жеваго в Україні
Нагадаємо, що Констянтина Жеваго правоохоронці підозрюють в організації крадіжки майна банку «Фінанси та кредит» і подальшій легалізації незаконно отриманих грошових коштів в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України). Разом із бізнесменом судять і топменеджерів банку. На думку ДБР, Жеваго та його колеги вивели з банку $113 млн.
На сьогодні майно Жеваго та пов'язаних із ним юридичних осіб в Україні перебуває під арештом (акції підприємств, корпоративні права товариств, 26 об’єктів нерухомості, а також 14 майнових комплексів, 21 частина майнових комплексів, 30 нежитлових приміщень, 10 квартир).
У ДБР нагадують, що ще в жовтні 2020 року заарештовані активи Жеваго на загальну суму понад 300 млн грн було передано до АРМА.
27 грудня минулого року Жеваго затримали в Куршевелі французькі правоохоронці. Арешт здійснювався за запитом української сторони.
Нагадаємо, що Господарський суд Києва своїм рішенням арештував частки Костянтина Жеваго у Ferrexpo – по 49,5% акцій Полтавського, Єристівського та Біланівського ГЗК, якими він володіє опосередковано. Сума позову – майже 46 млрд грн.