Facebook Pixel

Смерть Шишова: США та ООН закликали розслідувати ймовірне вбивство

США уважно слідкуватимуть за розслідуванням смерті голови «Білоруського дому в Україні» Віталія Шишова, заявив представник Держдепартаменту США Нед Прайс. Також на смерть Шишова відреагували в ООН, а дівчина активіста закликала білорусів почати більш рішучі протести.

За словами Прайса, Шишов був важливим членом білоруського громадського суспільства, який через репресії зі боку режиму Лукашенка був змушений жити за межами своєї країни.

У США рішуче засуджують жорстокі репресії з боку білоруського режиму, наголосив Прайс.

Telegram Logo

Він нагадав, що останнім часом відбулися тривожні інциденти, зокрема вимушена посадка літака авіакомпанії Ryan Air та ситуація з білоруською спортсменкою Христиною Тимановською на Олімпійських іграх, яку намагалися силою вивезти до Білорусі.

Також на смерть Шишова відреагувала й ООН: офіційний представник генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррик заявив, що всі обставини потрібно ретельно розслідувати.

Українські правоохоронні органи мають намір перевірити версію про вбивство, замасковане під суїцид. Зокрема, розслідування взяв під власний контроль президент Володимир Зеленський.

Водночас дівчина Шишова Божена Жолудь закликала білорусів припинити мирні протести в Білорусі та перейти до більш рішучих дій.

«Я вас усіх прошу: припиніть ходити з квітами, плакатами. Мирним протестом ми нічого не вирішимо. Вчора це сталося з Віталіком ㅡ завтра станеться з вами. А їм все одно», ㅡ повідомила Жолудь.

Коментарі

Всі новини