Що Зеленський розповів на пресконференції: головне

Фото: Офіс Президента

Фото: Офіс Президента

Президент Володимир Зеленський провів пресконференцію для того, щоб обговорити з журналістами перший рік свого президентства. Глава держави розповів про те, коли можна очікувати іпотеку під 10%, підписання «антиколомойського» закону та чи збирається він піти ще на один президентський строк.

Відповідаючи на питання журналістів, Зеленський зауважив, що збирається на технічному рівні тиснути на банківську систему для розширення кредитування. Це стосується також і держпрограми «Доступні кредити 5-7-9%». За словами президента, банкам потрібно бути менш обережними під час видачі кредитів, адже саме час попіклуватися про громадян на фоні світової кризи. Також Зеленський запевнив, що найближчим часом в Україні з'явиться іпотека під 10%.

Крім того, президент запевнив, що незабаром збирається підписати «антиколомойський» закон, який нещодавно прийняла Верховна Рада.

Telegram Logo

Також Зеленський має намір знайти фінансування у розмірі $3 млрд на програму з реконструкції мостів по всій країні.

Є запланована велика програма, на яку я зараз шукаю (і це моя відповідальність) ще $3 млрд. Це усі мости нашої країни.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Водночас Фонд держмайна працює над підготовкою «Центренерго» до приватизації. Наступним об'єктом великої приватизації стане готель «Дніпро», зазначив президент.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Відтепер інвестори зможуть отримати доступ до «інвестиційних нянь», якщо інвестиції становлять $30 млн. Раніше планувалося, що доведеться вкласти щонайменше $100 млн. Подібна підтримка надаватиметься насамперед українським інвесторам. За словами Зеленського, відповідний законопроєкт буде зареєстровано у Верховній Раді.

Також президент зазначив, що вважає вірогідною амністію окремих активів за плату нижче 5%. Наразі питання щодо умов амністії капіталів є дискусійним.

Можливо, нерухомість можна амністувати під менший відсоток або навіть під нуль. Потрібно перегорнути цю сторінку історії, щоб усі українці хотіли бути платниками податків.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Також Зеленський зазначив, що не збирається знову розпускати Раду, якщо монобільшість — партія «Слуга народу» – голосуватиме за важливі законопроєкти та не лобіюватиме інтереси певних бізнесменів. Крім того, він зазначив, що подумає і над тим, щоб піти на ще один президентський строк.

Водночас президент наголосив, що не лобіює інтереси будь-яких олігархів і що на призначення на топпосади в країні великі промислові групи не мають жодного впливу. А якщо на топові посади було призначено представників інтересів великого бізнесу, то цих людей було звільнено з посад.

Однак він зазначив, що готовий співпрацювати з бізнесменами.

Я готовий говорити з бізнесом — давайте будувати лікарні. Що я можу для них за це зробити? Тільки рівні правила — все, більше нічого. Це моя стратегія.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Також президент сказав, що після карантину зробить висновки щодо дій голів обласних держадміністрацій.

Він позитивно оцінив роботу голову Чернівецької ОДА Сергія Осадчука, однак розкритикував дії мера Черкас Анатолія Бондаренка.

Контекст. Міська рада Черкас 30 квітня ухвалила рішення про послаблення карантинних заходів, які було введено урядом для запобігання розповсюдженню COVID-19, попри рішення Кабміну щодо послаблення карантину лише після 11 травня.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини