Facebook Pixel

Все залежить від майстерності роботи з Трампом особисто – Дмитро Кулеба про майбутнє відносин з США

В ході Київського міжнародного економічного форуму (КМЕФ 2024) Дмитро Кулеба, колишній міністр закордонних справ України, прокоментував перемогу Дональда Трампа на президентських виборах в США. The Page наводить головні тези.

До чого призведе республіканська більшість у Конгресі

Зокрема, Дмитро Кулеба відповів на питання про наслідки вірогідної консолідації у республіканців контролю над Білим домом і Конгресом (законодавчим органом США). Адже американці 5 листопада 2024 року також обирали представників до обох палат Конгресу – Палати представників і Сенату.

Quote«Якщо республіканці візьмуть і Палату, і Сенат, і вже взяли президентство, то простір для нашого маневру буде максимально звужений, тому що вертикаль вся працюватиме на виконання, на реалізацію ініціатив президента, – пояснив Дмитро Кулеба. – Якщо демократи візьмуть Палату, у нас буде більше простору для маневру, для створення політичних різних комбінацій».
Дмитро Кулеба. Фото: УНІАН

Дмитро Кулеба. Фото: УНІАН

Що буде з допомогою Україні до інавгурації Трампа

Інавгурація нового президента США має відбутися 20 січня. Отже, українців хвилює питання, чи встигне до цього дня Джо Байден надати Україні весь обсяг запланованої допомоги?

Quote«Логістично – ні. Все, що ми знаємо про останні два з половиною роки війни, говорить нам, що існує суттєвий розрив між ухваленням рішення і реалізацією цього рішення, тобто коли зброя опиняється у наших солдатів на передовій або на наших складах. Але відмотати логістику щодо вже ухвалених рішень буде надзвичайно складно. Можна буде затримувати [поставки], але не скасувати», – відповів Дмитро Кулеба.

Колишній очільник МЗС додав, що навіть у випадку, якби президентські перегони виграла Камала Гарріс, Байден би все одно вчинив би так само (надав Україні обіцяну допомогу), тому що це його політичний спадок.

На думку Кулеби, цей пакет допомоги «підкачає нам м'язи», даючи можливість виграти певний час, якщо у січні після інавгурації Трампа не буде рішення про продовження підтримки. А це означає, що Україні вистачить запасу міцності, щоб втягнути Трампа в довшу гру.

На що впливатиме команда Трампа

Відповідаючи на питання про команду новообраного президента, Дмитро Кулеба нагадав, що американці обирали між бізнесменом [Трампом] і прокурором [Гаріс], і отримали бізнесмена.

Quote«Бізнесмен Трамп завжди є центром розробки, ініціювання, ухвалення рішень, – пояснив Кулеба. – Команда буде важлива, але якщо з попередньою адміністрацією мала бути робота з системою, то тепер має бути робота з людиною, з конкретною людиною [Трампом]. Я не применшую значення цих людей, які обіймуть посади, і по їхніх прізвищах ми зрозуміємо, хто куди буде хилитися, але, безумовно, тут визначальну роль відіграватиме особистість Трампа. І те, як воно працюватиме далі, буде абсолютно протилежним до того, як все працювало до сьогодні».

Українців також особливо непокоїть, що майбутній віцепрезидент Трампа Джей Ді Венс свого часу виступав проти підтримки Україні. Чи може цей фактор наразі стати роковим?

Quote«Всі президенти США до Байдена делегували український файл своїм віцепрезидентам. Ті, хто вважають, що для Сполучених Штатів Україна завжди була важливою, глибоко помиляються. Ми ніколи не були для них важливими до 2022 року. Тому зараз ми маємо сподіватися, що президент Трамп залишить український файл у себе, як це зробив президент Байден. Бо це інший рівень пріоритетності в ухваленні рішень», – прокоментував Кулеба.
Вибори в США 5 листопада 2024 року. Фото: Depositphotos

Вибори в США 5 листопада 2024 року. Фото: Depositphotos

Як українці мають реагувати на президентство Дональда Трампа

Дмитро Кулеба підкреслив, що джерело сили України знаходиться всередині, а не в США і ЄС. Тобто розрахунок виключно на допомогу партнерів не приведе ні до чого хорошого.

Quote«Якщо ми побудуємо всю політику на тому, що партнери потім допоможуть, то, по-перше, зрештою настане момент, коли наші інтереси з партнерами розійдуться – це закон історії. А по-друге, тоді ви даєте право партнерам вирішувати свою долю. І коли ці два елементи зійдуться в один, буде дуже гірко. Тому все, що ми можемо робити, це зміцнювати єдність країни зсередини, зміцнювати наші економічні можливості», – пояснив Кулеба.

У чому полягатиме головна відмінність президентства Трампа від президентства Байдена для України

Дмитро Кулеба нагадав, що при Байдені курс був визначений наперед і всі знали, що відбуватиметься далі, а при Камалі Гарріс курс мав би бути приблизно таким самим.

Quote«При Трампі у нас є цілих два курси. Але один може змінити нашу ситуацію в геть неправильний бік, а інший може реально допомогти змінити її у вигідний для нас бік. При ньому [Трампі], можливо, все. Він така людина і така його політика. Все залежить від майстерності роботи з ним особисто і побудови ситуацій і коаліцій для того, щоб курс рухався в правильному напрямку», – попередив про можливий стиль взаємовідносин з обраним президентом США Дмитро Кулеба.

Ексміністр додав, що мова йде про конкретні рішення, а не цілісний курс – саме такою буде співпраця з Трампом.

Дебати кандидатів в президенти США 2024. Фото: Depositphotos

Дебати кандидатів в президенти США 2024. Фото: Depositphotos


Подякувати 🎉