Що буде з доларом в Україні до 19 січня: прогноз

Яким буде курс долара в Україні до 19 січня 2021. Фото: pixabay / geralt

Яким буде курс долара в Україні до 19 січня 2021. Фото: pixabay / geralt

З 12 до 19 січня 2021 року курс долара в Україні буде в коридорі $27,9-28,2 грн. Про це йдеться в щотижневому економічному огляді Ukraine Economic Outlook.

За інформацією експертів, тренд на зміцнення гривні в Україні триватиме до кінця січня і стримувати його будуть тільки можливі інтервенції Національного банку для «пом'якшення» ревальвації. Водночас ринок у наступні два тижні збереже низьку активність, що підтримає тренд зміцнення гривні за стабільних валютних надходжень.

Скріншот: Ukraine Economic Outlook

Скріншот: Ukraine Economic Outlook

Експерти також пояснили, що 4-11 січня гривня зміцнилася з 28,43 до 28,15 грн за долар або на 1%. Водночас після «сплеску» держвидатків в кінці грудня — валютний ринок стабілізувався набагато швидше, ніж очікувала більшість банківських аналітиків. Так, для погашення накопиченої заборгованості перед іноземними підрядниками розпорядники бюджетних коштів останньої декади грудня активно купували валюту, через що курс виріс з 28 до 28,5 грн за долар і втримався на такому рівні тільки після «сигнального» виходу НБУ з продажем ринку $90 млн.

Telegram Logo

Контекст. За прогнозами, в січні-лютому на валютному ринку спостерігатиметься профіцит валюти. Це допоможе гривні повернутися в коридор 27,7-28,2 грн за долар.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини