Facebook Pixel

Дешевше не стане. Ціни на продукти та послуги в України і далі зростатимуть

Що буде з цінами на продукти та послуги – прогноз НБУ. Фото: Pixabay

Що буде з цінами на продукти та послуги – прогноз НБУ. Фото: Pixabay

Українцям не варто сподіватися на зниження цін на харчові продукти та послуги. Подальше зростання зумовлене збільшенням вартості сировини та матеріалів, йдеться в прогнозі Нацбанку.

«Підприємства всіх секторів економіки прогнозують подальше здорожчання власної продукції/послуг на тлі високих очікувань щодо зростання цін на сировину та матеріали», — зазначається в результатах опитування підприємств, яке проводилося регулятором із 6 до 23 вересня.

Економічний експерт Олег Пендзин розповів виданню Obozrevatel, що на ціни на продукти також неодмінно вплине вартість енергоносіїв, зокрема газу. За його прогнозами, у ціні зросте не все – вартість соняшникової олії не зміниться, принаймні цього місяця. Традиційно дорожчатимуть овочі — процес стартував уже наприкінці вересня. Конкретнішою картинка щодо вартості продуктів стане після збору урожаю. З огляду на продовольчу кризу, яка назріває в Європі через низьку врожайність, експерти очікують, що для українського споживача суттєво здорожчає в ціні хліб.

Telegram Logo

Контекст. Як свідчать дані Держстату, споживча інфляція в серпні 2021 року залишилася на рівні попереднього місяця – 10,2%. У серпні в річному вираженні ціни на цукор підвищилися на 91,2%, на соняшникову олію – на 75,6%, на яйця – 51,8%, на хліб – на 16,5%, на макаронні вироби – на 11%, на м’ясо – на 11%. Тарифи на комуналку зросли на 29%. Ціни на транспорт збільшилися на 11,4%.

Коментарі

Всі новини