Facebook Pixel

Які сфери приваблюють венчурних інвесторів у Європі — KPMG

Які сфери приваблюють венчурних інвесторів у Європі — KPMG

Які сфери приваблюють венчурних інвесторів у Європі — KPMG

Обсяг венчурних інвестицій у Європі в четвертому кварталі 2023 року суттєво скоротився у порівнянні з попереднім кварталом, оскільки венчурні інвестори, особливо із США, відмовилися від великих інвестицій у регіон. Ймовірно, на зменшення інвестицій вплинули глобальні макроекономічні умови, війна в Україні та відновлення конфлікту на Близькому Сході. Про це свідчать результати звіту Venture Pulse за четвертий квартал 2023 року в Європі.

Хоча загальний обсяг венчурних інвестицій у Європі у 2023 році різко знизився порівняно з показниками 2021 та 2022 років, він залишився на рівні 2020 року і значно випереджає обсяг інвестицій за всі попередні роки.

Штучний інтелект, енергетика та ESG приваблюють венчурних інвесторів у Європі

Протягом четвертого кварталу 2023 року штучний інтелект залучив значні інвестиції в Європі. Найбільші угоди кварталу: залучення $486 млн німецькою компанією Aleph Alpha, що спеціалізується на створенні мовних моделей; отримання $434 млн французькою компанією Mistral AI та $208 млн ізраїльською компанією AI21 Labs, що займається генеративним штучним інтелектом.

Сфери енергетики та ESG також продовжували демонструвати гарний прогрес протягом четвертого кварталу 2023 року. Інвестиції у цих секторах варіювалися від залучення коштів на стартовій стадії розвитку (Seed-угод) до угод зі значними сумами. Наприклад, шведський виробник акумуляторів Northvolt залучив $145 млн, а естонська компанія Skeleton Technologies, що спеціалізується на розробці і виробництві акумуляторів енергії, — $114 млн.

З огляду на зобов'язання щодо досягнення нульового рівня викидів та необхідність швидкого збільшення фінансування для забезпечення енергетичного переходу, ці сфери, ймовірно, залишатимуться в полі зору інвесторів в найближчому майбутньому.

Тенденції, на які слід звернути увагу у першому кварталі 2024 року

Очікується, що венчурні інвестиції у регіоні залишатимуться відносно незначними в першому кварталі 2024 року. Серед причин виділяють воєнні конфлікти в Європі та на Близькому Сході, а також невизначеність, викликану низкою очікуваних виборчих кампаній у 2024 році. Відіграють свою роль і обмежені можливості виходу з інвестицій для компаній, що фінансуються за участю венчурного капіталу.

Венчурні інвестори, ймовірно, продовжать приділяти основну увагу забезпеченню прибутковості компаній. Очікується, що в першому кварталі 2024 року ще більше компаній зазнають невдачі. Однак це може привернути увагу інвесторів до якісних компаній, здатних зробити внесок у розвиток здорової екосистеми у довгостроковій перспективі.

Очікується, що у 2024 році багато учасників ринку венчурних інвестицій приділятимуть велику увагу співпраці, особливо між існуючими венчурними фондами та акселераторами, які прагнуть досягти своїх стратегічних цілей, а також більш ефективно управляти своїми витратами. Кількість спільних фондів корпоративного венчурного капіталу (CVC) також може зрости, оскільки великі фонди прагнуть розширити свої можливості інвестування капіталу, працюючи в тандемі з іншими компаніями.

Що таке KPMG:

KPMG – це міжнародна мережа незалежних фірм, що надають аудиторські, податкові та консультаційні послуги. Вона тісно співпрацює з клієнтами, допомагаючи їм у питаннях зниження ризиків та реалізації можливостей для їхнього бізнесу. В офісах KPMG у 143 країнах світу працюють понад 273 тис співробітників.

Подякувати 🎉