Шахтарі Ахметова збунтувалися: незадоволених звільнять, а комбінат зупинять

Адміністрація КЗРК закликала гірників до переговорів на поверхні. Фото: Pixabay

Адміністрація КЗРК закликала гірників до переговорів на поверхні. Фото: Pixabay

Адміністрація Криворізького залізорудного комбінату (КЗРК) повідомила про вимушене зупинення підприємства і скорочення штату через блокування виробничих потужностей протестувальниками.

Керівництво КЗРК закликало гірників до переговорів на поверхні. Для мінімізації збитків, збереження виробничого обладнання, попередження негативного впливу на довкілля адміністрація змушена розпочати заходи з підготовки підприємства до тривалого простою. В адміністрації підкреслили, що подальше перебування під землею містить потенційну загрозу для здоров'я й життя шахтарів.

«Попри всі вжиті керівництвом підприємства заходи частина працівників КЗРК усе ще залишаються під землею. Адміністрація комбінату ініціювала переговори з працівниками, які залишаються в шахтах, але вони відмовляються піднятися на поверхню для проведення переговорів. Правління комбінату зверталося до всіх компетентних державних регулювальних органів і профспілок із проханням посприяти тому, щоби вивести людей на поверхню, але це не призвело до жодного результату», – йдеться в повідомленні.

Telegram Logo

За даними пресслужби, упродовж трьох тижнів із боку трудового колективу за участі профспілок не було вжито жодних дій для вирішення трудового спору відповідно до норм чинного законодавства. Усі спроби досягти компромісу з допомогою переговорів було відкинуто. Зараз виробничі потужності підприємства залишаються незаконно заблокованими, тому правління офіційно інформує про свої подальші дії.

За словами голови Незалежної профспілки гірників Михайла Волинця, із шахти «Октябрьская» на поверхню підняли трьох протестувальників, в одного з них погіршився стан здоров'я.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Чотири сотні працівників КЗРК оголосили безстроковий протест у шахтах підприємства проти порушення трудових прав і умов безпеки праці 8 вересня 2020 року. Шахтарі відмовилися співпрацювати з місцевою службою Держпраці, посилаючись на її «продажність і залежність від місцевих роботодавців».

КЗРК – виробник агломераційної руди. Ним керують спільно група «Метінвест» і група «Приват». Раніше нардеп від «Батьківщини» Михайло Волинець повідомив, що компанії, пов'язані з Коломойським, формально вже не є власниками 50% акцій КЗРК. За його словами, 11 вересня під час переговорів із шахтарями стало відомо про те, що 50% акцій, які належали Коломойському, зараз перебувають у власності чотирьох інших компаній, які не мають стосунку до групи «Приват».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини