Шахтарський бунт: сотні гірників «Метінвесту» та «Привату» зачинилися під землею

Чотири сотні працівників Криворізького залізорудного комбінату (КЗРК), яким володіють Рінат Ахметов та Ігор Коломойський, оголосили безстроковий протест у шахтах підприємства проти порушення трудових прав і техніки безпеки.

«Станом на 8.30 у підземному протесті Криворізького залізорудного комбінату беруть участь 393 працівники», — повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

Почалося все з того, що шість днів тому 29 гірників шахти «Жовтнева» відмовилися підійматися на поверхню із забою і висунули вимогу щодо збільшення зарплат і поліпшення умов праці.

Telegram Logo

За даними Волинця, до протесту приєдналися 90 гірників шахти «Гвардійська», 60 гірників шахти «Тернівська», 214 гірників шахти «Батьківщина». Вони оголосили підземний протест на знак солідарності з колегами.

Працівники інших підприємств Кривого Рогу та регіону повідомляють про готовність підтримати протестувальників. У хід підуть підземні й наземні мітинги, а також формат «італійських страйків».

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Представники центрального офісу Державної служби з питань праці вже поспішають до Кривого Рога. Шахтарі відмовилися співпрацювати з місцевою службою Держпраці, посилаючись на їхню «продажність і залежність від місцевих роботодавців».

«Ми надамо центральному офісу всі необхідні документи: зафіксовані нами випадки, свідоцтва порушень правил техніки безпеки, охорони праці та прав найманих працівників», — резюмував Михайло Волинець.

КЗРК (раніше ВО «Кривбасруда») — одне з найбільших підприємств України з видобутку залізорудної сировини підземним способом. Потужність підприємства — понад 6 млн тонн руди на рік. Його частка на вітчизняному ринку аглоруди складає більш як 40%.

Starmill Limited є основним акціонером КЗРК із часткою в акціонерному капіталі 99,88%. Компанією керують на партнерських засадах група «Метінвест» Ріната Ахметова та група «Приват» Ігоря Коломойського й Геннадія Боголюбова.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини