Facebook Pixel

Ахметов попросив АМКУ дозволити покупку меткомбінату Тарути в Польщі

Компанія «Метінвест» запросила дозвіл Антимонопольного комітету України (АМКУ) на придбання нідерландською Metinvest B.V. металургійного підприємства Huta Częstochowa Sp. z o.o. w upadłości (Польща) у корпорації ІСД.

Розгляд цього питання АМКУ планує 27 лютого, повідомляється на сайті відомства.

«Отримання дозволів в антимонопольних органів — звичайна практика підготовки до таких тендерів, яку зобов'язані пройти всі потенційні учасники», — пояснили в групі «Метінвест».

Telegram Logo

Huta Częstochowa наразі перебуває в процесі банкрутства. Тендер про продаж підприємства поки не оголошено. Він відбудеться орієнтовно в серпні-вересні 2020 року.

Контекст. ІСД придбала меткомбінат Huta Stali Czestochowa на початку липня 2005 року. Проєктна потужність листопрокатного виробництва — близько 1 млн тонн на рік. Продукція переважно закривала потреби польських судноверфей.

Корпорація «ІСД» заснована 1995 року. Є інтегрованою холдинговою компанією, що володіє пакетами акцій підприємств гірничо-металургійного комплексу. До складу корпорації входять Алчевський меткомбінат на неконтрольованій Києвом території на сході України, Дніпровський металургійний комбінат, меткомбінат ISD-Dunaferr (Угорщина) і ISD-Huta Czestochowa (Польща).

Контрольний пакет акцій ІСД належить російській держкорпорації ВЕБ.РФ. Власниками ще 49,9% акцій ІСД вважаються українські підприємці Сергій Тарута та Олег Мкртчан. Останній був заарештований в Москві і засуджений до 9 років колонії за звинуваченням у розкраданні 85 млрд рублів під час реалізації контракту з ВЕБ. За словами Тарути, ВЕБ.РФ домігся арешту пакетів акцій міноритарних акціонерів.

Huta Stali Czestochowa виробляє сталеві напівфабрикати, плоский гарячекатаний прокат і сталеві конструкції з плоского гарячекатаного прокату.

«Метінвест» — міжнародна вертикально інтегрована компанія, що управляє гірничо-металургійними підприємствами Ріната Ахметова. До структури групи входять видобувні й металургійні підприємства на Україні, в ЄС і США. Зокрема, металургійні заводи Metinvest Trametal і Ferriera Valsider в Італії та прокатний завод Promet Steel в Болгарії.

У липні 2017 року «Метінвест» частково взяв під контроль Дніпровський металургійний комбінат (ДМК), що належить ІСД, призначивши гендиректором Олександра Подкоритова. Раніше він обіймав аналогічну посаду на «Єнакіївському металургійному заводі» (ЄМЗ), що входить до групи «Метінвест». Виручка від продажу частини продукції ДМК раніше йшла «Метінвесту» в рахунок погашення заборгованості за залізорудну сировину.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини