Суд відкрив справу про банкрутство «Єнакієвського металургійного заводу» Рината Ахметова та Вадима Новинського

Госпсуд Донецької області відкрив провадження у справі про банкрутство «Єнакієвського металургійного заводу», який входить до групи «Метінвест» і знаходиться на території, тимчасово непідконтрольній Україні, але переєстрований в Маріуполі Донецької області.

Позов подав арбітражний керуючий «ДП-Модифікатор», який знаходиться в стадії припинення діяльності через банкрутство.

Суд визнав грошові вимоги позивача на суму майже 8,7 млн грн судового збору та ввів мораторій на задоволення вимог кредиторів. Також суд ввів процедуру розпорядження майном «Єнакіївського металургійного заводу» на 115 днів — до 24 жовтня 2019 року. Розпорядник — арбітражний керуючий Ігор Шульга. Останньому доручено до 20 серпня надати відомості про результати розгляду вимог кредиторів і скласти їх реєстр для того, щоб затвердити в госпсуді Донецької області. А до 1 вересня Ігорю Шульзі потрібно провести інвентаризацію майна боржника.

Telegram Logo

Наступне засідання — 10 вересня 2019 року.

На компанію Sitler Management Limited перевели всі пакети акцій підприємств, над якими група втратила контроль в 2017 році. Sitler Management Limited повністю належить Metinvest B. V.,— повідомили агентству «Інтерфакс-Україна» у прес-службі групи «Метінвест».

Контекст

  • «Єнакіївський металургійний завод» у 2017 році мав чистий збиток у 7,3 млрд грн, у 2016-му — чистий прибуток в 360 млн грн. Непогашений збиток до кінця 2017-го склав 8,5 млрд грн.
  • До кінця 2017 року Metinvest B. V. (Нідерланди) володіло 60,7% акцій «Єнакіївського металургійного заводу», Metinvest International S. A. (Швейцарія) — 30,3%.
  • «Єнакіївський металургійний завод» знаходиться на території, тимчасово непідконтрольній Україні. Входить у групу «Метінвест», основними акціонерами якої є донецька «Систем Кепітал Менеджмент» — 71,2% і група компаній «Смарт-холдинг» — 23,8%.
Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини