Facebook Pixel

«Метінвест» закінчив придбання контрольного пакета акцій ДКХЗ

Материнська компанія групи «Метінвест» нідерландська Metinvest B.V. закінчила придбання частки «Дніпровського коксохімічного заводу» (ДКХЗ). Наразі компанія володіє 73% заводу. АМКУ схвалив угоду завдяки планам групи «Метінвест» щодо введення нових коксохімічних потужностей на інших заводах.

«Метінвест» направила заявку на придбання контрольного пакету акцій «Дніпровського коксохімічного заводу» до Антимонопольного комітету (АМКУ). Минулого року комітет схвалив угоду, передає «Інтерфакс-Україна».

Крім того, компанія отримала дозвіл на придбання підприємства від іноземних антимонопольних органів, однак переведення заводу у групу не було підтверджено.

У четвертому кварталі минулого року Metinvest B.V. належало понад 47% статутного капіталу заводу, ще по 23,6% належить Мisandaiko Holdings Ltd. та Mastinto Trading Ltd. Статутний капітал ДКХЗ складає майже 170,6 млн грн.

Контекст. «Метінвест» — міжнародна вертикально інтегрована компанія, що управляє гірничо-металургійними підприємствами Ріната Ахметова. До структури групи входять видобувні й металургійні підприємства в Україні, ЄС та США. Зокрема, металургійні заводи Metinvest Trametal і Ferriera Valsider в Італії та прокатний завод Promet Steel в Болгарії.

Раніше повідомлялося, що «Метінвест» купила за $11 млн 49,37% акцій «Дніпровського коксохімічного заводу» Романа Абрамовича.

У липні 2017 року «Метінвест» частково взяла під контроль Дніпровський металургійний комбінат (ДМК), що належить ІСД, призначивши гендиректором Олександра Подкоритова. Раніше він обіймав аналогічну посаду на «Єнакіївському металургійному заводі» (ЄМЗ), що входить до групи «Метінвест». Виручка від продажу частини продукції ДМК раніше йшла до групи «Метінвест» в рахунок погашення заборгованості за залізорудну сировину.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉