Facebook Pixel

НБУ переведе систему електронних платежів в режим 23/7 з 3 серпня

Національний банк України переведе Систему електронних платежів (СЕП) на розширений регламент роботи для проведення міжбанківських платежів 23 години в добу 7 днів в тиждень (23/7) з 3 серпня 2020 року.

Відповідне рішення №408 правління НБУ прийняло 18 червня, передає прес-служба регулятора.

«Така новація дозволить проводити чутливі до часу платежі, а також буде сприяти розширенню доступу клієнтів до фінансових послуг та зростання частки безготівкових розрахунків», — наголошується в повідомленні.

Telegram Logo

Перехід комерційних банків на міжбанківські перекази через СЕП у режимі 23/7 є добровільною опцією. Тому банки самостійно прийматимуть рішення про час початку і закінчення роботи в СЕП на підставі власних потреб та потреб своїх клієнтів.

Старт роботи СЕП у режимі 23/7 планувався через 30 календарних днів після завершення карантину. Це було обумовлено розумінням труднощів, які виникли у персоналу банків через обмеження.

Робота СЕП у режимі 23/7 буде першим етапом для переходу на цілодобовий режим роботи. Раніше НБУ планував запускати роботу СЕП у цілодобовий режим у II кварталі 2020 року.

В даний час СЕП забезпечує прийом міжбанківських платежів з 8:30 до 19:00 в робочі дні і не функціонує у святкові та вихідні.

СЕП — державна система електронних платежів для забезпечення розрахунків банків та їх клієнтів у гривні по Україні та обслуговує 96% міжбанківських платежів в державі. НБУ виступає платіжною організацією та розрахунковим банком СЕП.

Система дозволяє відправляти платежі в режимі реального часу і файловому режимі. У режимі реального часу кошти потрапляють на рахунок банку-одержувача миттєво. У файловому режимі час проходження платежу від банку-відправника в банку-одержувача в середньому становить від 10 до 20 хвилин.

На поточний момент СЕП обробляє в середньому близько 1,5 млн транзакцій на добу на суму близько 130 млрд грн. Однак запас пропускної здатності СЕП дозволяє щодня обробити практично в 10 разів більше документів, ніж нинішні обсяги.

Коментарі

Всі новини