Служба безпеки України заочно повідомила про підозру російському олігарху Олегу Дерипасці і затримала його українських топменеджерів. Їх підозрюють у постачанні до рф сировини для російської зброї.
Про це пише СБУ.
Підозра Олегу Дерипасці: деталі
Правоохоронці затримали двох його топменеджерів. Йдеться, зокрема, про директора надровидобувної компанії «Глухівський кар’єр кварцитів» та куратора цієї установи від російського олігарха, громадянина України, який у 2021 році отримав посвідку на проживання в рф.
За матеріалами слідства, ці двоє фігурантів допомогли бізнесмену з рф привласнити виробничі потужності кар’єру у 2012 році, попри існуючу заборону на їхній продаж.
Відтоді і до початку повномасштабного вторгнення рф керівництво видобувної компанії постачало до росії оптові партії гірських порід для виплавки сталі. Отриману з України сировину компанії російського мільярдера продавали підприємствам військово-промислового комплексу країни-агресора для виробництва балістичних ракет, зокрема типу «Іскандер».
Імпортовану продукцію окупанти використовували і для серійного виготовлення бойових дронів та радіолокаційних систем.
Також повідомлено про заочну підозру одному з керівників «РУСАЛу» та громадянці Кіпру, яка сприяла незаконному відчуженню підприємства.
Як майно Дерипаски було заарештовано на користь України
Олег Дерипаска як власник російського алюмінієвого холдингу «РУСАЛ» займається, зокрема, постачанням сировини для російської оборонки. У зв’язку з цим 12 жовтня 2022 року, президент України Володимир Зеленський підписав указ № 694/2022, який вводить у дію рішення РНБО від 12 жовтня про санкції проти російського олігарха Олега Дерипаски. Строк дії санкцій становить 10 років.
10 січня 2023 року Міністерство юстиції України подало позов до Вищого антикорупційного суду про застосування санкцій у вигляді стягнення активів у дохід держави щодо російського олігарха Олега Дерипаски, який наближений до президента рф володимира путіна.
Уже 31 січня за клопотанням Офісу Генерального прокурора арештовано 1 млрд грн активів Миколаївського глиноземного заводу. До них увійшли 12 земельних ділянок, комплекс морського порту, квартири, адмінбудівлі, виробничі цехи, 46 транспортних засобів, 240 одиниць спеціальної техніки.
17 лютого Офіс Генпрокурора повідомив про націоналізацію Миколаївського глиноземного заводу разом із 350 іншими об'єктами нерухомості Дерипаски. Крім заводу йшлося про добувні компанії «Глухівський кар'єр кварцитів», «Хустський кар'єр» і «Жежелівський кар'єр». Загальна вартість майна становила понад 10 млрд грн.