Найбільший акціонер інвесткомпанії LetterOne Михайло Фрідман 27 лютого звернувся до співробітників своєї компанії з листом, у якому розповів про те, що народився і жив до 17 років в Україні та сприймає те, що відбувається, як трагедію. «Я переконаний, що війна ніколи не може бути рішенням. Ціною цієї кризи будуть життя та шкода двом націям, які були братськими сотні років», — ідеться в листі.
Після введення проти нього санкцій Фрідман залишив раду директорів телекомунікаційного холдингу VEON (до нього входить і «Київстар»), а також раду директорів «Альфа-банку».
Співвласники LetterOne Михайло Фрідман та Петро Авен, які потрапили під санкції ЄС, не керуватимуть компанією та не отримуватимуть дивіденди, але збережуть свої частки. Щоб вивести з-під удару компанію, мільярдери продали частину своїх часток партнерам.
***
Інший співвласник LetterOne, Олексій Кузьмічов, повідомив Forbes, що повністю погоджується з позицією Фрідмана, розділяє її та підтримує. «Моя позиція ще жорсткіша. Моя мама була українкою, у мене там величезна кількість родичів та друзів. Але жодних політичних заяв я не збираюся робити», — відзначив він.
***
«Мир дуже важливий! Переговори треба розпочати якнайшвидше!» — написав 27 лютого на своєму телеграм-каналі Олег Дерипаска.
У пості від 28 лютого він продовжив: «Якщо це реальна криза, то потрібні й реальні кризові менеджери, а не фантасти з пачкою презенташок. Наразі, як у 2014-му, пересидіти не вдасться. Необхідно змінювати економічну політику, потрібно закінчувати весь цей держкапіталізм».
3 березня Дерипаска заявив, що на Росію чекає найжорстокіша криза щонайменше в найближчі три роки. «Помножуйте кризу 98-го року на три, — заявив він, виступаючи на Красноярському економічному форумі. — Ми з таким викликом ще ніколи не стикалися. Люди питають: чи опустять залізну завісу чи не опустять? Її вже опустили, це факт».
Висловився Дерипаска і про ядерну загрозу: «Україна вже давно ядерна держава, на її території, окрім законсервованої Чорнобильської АЕС, ще 15 атомних енергоблоків і 3 сховища відпрацьованого ядерного палива. Для тих, хто не розуміє: будь-який інцидент на цих об'єктах наші нащадки на території європейської Росії, України та Європи згадуватимуть нам усім! Ще років 200 з прокльонами».
***
«Ще вчора мені здавалося, що це буде жорстка політична метушня, тиск тощо, а сьогодні я розумію, що точку неповернення пройдено, і це буде велика історія, яка стосуватиметься життя мільйонів людей. Це сумно», — прокоментував 25 лютого поточну ситуацію мільярдер Ігор Рибаков на своєму YouTube-каналі.
***
Мільярдер Роман Абрамович, за неофіційною інформацією, причетний до організації нинішніх переговорів України та Росії. Раніше він передав управління своїм футбольним клубом «Челсі» піклувальникам благодійного фонду. Bloomberg 25 лютого повідомив, що група інвесторів зі США планує викупити в Абрамовича контрольний пакет акцій клубу. Він розраховує продати його за $4 млрд, розповіли джерела Reuters. За їхніми словами, мільярдер не поспішає з угодою, попри загрозу санкцій.
***
Засновник TCS Group Олег Тіньков, який нині проходить курс лікування від раку, висловився про ситуацію навколо України. За його словами, за час хвороби мав можливість переконатися, яке крихке людське життя, і закликав зупинити війну: «Зараз в Україні гинуть безневинні люди, щодня, це немислимо та неприпустимо! Держави повинні витрачати гроші на лікування людей, дослідження перемоги над раком, а не на війну».
***
Найбагатший росіянин, співвласник «Северстали» Олексій Мордашов вважає, що те, що відбувається в Україні, «трагедія двох братніх народів», і не розуміє, чому Євросоюз ввів санкції проти нього. Ще до потрапляння під санкції він передав частку золотодобувної компанії Nordgold своїй дружині. Вартість цієї частки оцінюється в $1,1 млрд.
***
Засновник компанії USM Алішер Усманов припинив діяльність на посаді президента Міжнародної федерації фехтування. За словами мільярдера, він повернеться лише після «відновлення справедливості». «28 лютого я став мішенню санкцій, накладених ЄС. Я вірю в нечесність цього рішення, підстави для санкцій — сфабриковані та голослівні звинувачення, які зачіпають мою честь, чесність і бізнес-репутацію», — заявив Усманов.
***
Керівний директор «Яндекса» Тигран Худавердян відповів на своїй сторінці у Facebook на заклики визначити позицію щодо ситуації в Україні. Він назвав те, що відбувається там, нестерпним, але підкреслив, що вважає найважливішим для компанії убезпечення співробітників та збереження роботи сервісів IT-компанії. «З цих причин ми не можемо залізати на броньовик», — заявив керівник компанії.
***
Мільярдер зі списку Forbes Віктор Рашніков перевів власність частини своїх активів із кіпрської компанії на російську. Угода проведена «з огляду на зниження привабливості Кіпру» та «обставини, що виникли минулого тижня», повідомила компанія.
***
Рада директорів «Лукойлу», найбільшої приватної нафтової компанії в Росії, виступила за «швидке припинення збройного конфлікту» в Україні. Про це йдеться у зверненні, опублікованому на сайті компанії. Там само висловлено «глибоке співчуття всім, кого торкнулася ця трагедія».
Нагадаємо, 24 лютого о 04:50 президент РФ Володимир Путін фактично оголосив війну Україні, а російські війська розпочали вторгнення на територію нашої країни. стежить за розвитком ситуації та регулярно інформує про найважливіші події.