Facebook Pixel

Мін'юст ініціює стягнення на користь України активів російського олігарха Дерипаски

Міністерство юстиції України подало позов до Вищого антикорупційного суду про застосування санкцій у вигляді стягнення активів у дохід держави щодо російського олігарха Олега Дерипаски, який наближений до президента рф володимира путіна.

Про це йдеться в повідомленні Мінюсту з посиланням на заступницю міністра юстиції Ірину Мудру.

Вона заявила, що Мін'юст зібрав достатню доказову базу для звернення до ВАКС щодо стягнення українських активів Дерипаски в дохід держави.

Мін’юст встановив, що група підприємств компанії «Русал» постачає алюміній російським підприємствам оборонного комплексу, які виробляють зброю для армії агресора. Водночас частину продукції виготовляють із сировини українського походження (Миколаївський глиноземний завод).

Крім того, Дерипаска через афілійовані компанії володіє частками таких підприємств, як-от: «Глухівський кар'єр кварцитів», «Хустський кар'єр», «Жежелівський кар'єр», «Гуардон України», «Компанія «Алюміній України», «Сервісний центр «Металург», «ЧАС ІТ», «Охорона МДЗ», «Центр обліку Миколаїв», Миколаївський благодійний фонд «Центр соціальних програм», «Запорожалюмінторг», «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат», а також нежитловою нерухомістю та технікою, зазначає Мін'юст.

Quote«До Олега Дерипаски застосували санкції і Україна, і США, і ЄС, а також Велика Британія, Польща, Швейцарська Конфедерація, Австралія та Нова Зеландія. З отриманих відповідей на запити Мін’юсту та згідно з міжнародними санкціями вбачається, що підсанкційна особа є громадянином рф, підтримує путінський режим, оскільки залучена до одержання вигоди від уряду росії та виробництва бронетехніки, яку застосовує країна-агресор у війні проти України», – цитує відомство слова Мудрої.

Як повідомлялося, після зміни законодавства ВАКС 1 вересня 2022 року повністю задовольнив позов Мін'юсту та вперше в історії ухвалив рішення стягнути в дохід держави українські активи російського олігарха Володимира Євтушенкова – бенефіціара АФК «Система» та колишнього співвласника компанії «Vodafone Україна».

ВАКС конфіскував 17 об'єктів нерухомості Володимира Євтушенкова загальною площею майже 100 тис. квадратних метрів, а також частки олігарха в кількох українських фірмах. Активами Євтушенкова, які було стягнуто на користь України, управлятиме Фонд державного майна.

7 січня 2023 року президент України Володимир Зеленський увів у дію санкції Ради національної безпеки та оборони від 6 січня 2023 року проти російських і українських діячів.

Персональні санкції згідно з указом №4 /2023 запровадили щодо 119 осіб. Санкції передбачають блокування активів, заборону на виведення капіталів за межі України, заборону на участь у приватизації, позбавлення державних нагород України та багато іншого.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉