Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

росія заплатить: майно російського олігарха Євтушенкова передали в управління Фонду держмайна

Володимир Євтушенков. By Dyor — Own work, CC BY-SA 3.0

Володимир Євтушенков. By Dyor — Own work, CC BY-SA 3.0

Активами російського олігарха Володимира Євтушенкова, які було стягнуто на користь України, буде управляти Фонд державного майна (ФДМУ). Відповідне розпорядження з пропозицією доопрацювання ухвалив Кабінет міністрів на засіданні 9 грудня.

Quote«Уряд сьогодні вирішив, що майно російського олігарха Володимира Євтушенкова, стягнуте згідно оновленого Закону «Про санкції», буде передане в управління Фонду держмайна. Зокрема, з можливістю реалізації завдань, пов’язаних з наповненням бюджету України та відшкодуванням збитків, завданих внаслідок російської агресії. Тобто Україна таким чином відшкодовуватиме збитки за рахунок самих агресорів», — зазначила Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Контекст. Вперше в Україні конфіскували активи олігарха рф 1 вересня 2022 року. Відповідне рішення за позовом Мін’юсту до Володимира Євтушенкова ухвалив Вищий антикорупційний суд (ВАКС).

ВАКС конфіскував 17 об'єктів нерухомості Євтушенкова загальною площею майже 100 тисяч квадратних метрів, а також частки олігарха в кількох українських фірмах, зокрема:

  • 42,09% у ТОВ «Електрозавод-ВІТ» (Запоріжжя)
  • 59,2% у ТОВ «ІТМ-Україна» (Київ)
  • 59,2% у ТОВ «Смарт Діджитал Солюшнс» (Київ)
  • 42,09% у ТОВ Науково-інженерний центр «ЗТЗ-Сервіс» (Запоріжжя)
  • 34,21 % в АТ «Український науково-дослідний проєктно-конструкторський і технологічний інститут трансформаторобудування» (Запоріжжя).

Попередньо рішення щодо передачі стягнутих активів ФДМУ розглядалося Міжвідомчою робочою групою (МРГ) з питань реалізації санаційної політики під головуванням Юлії Свириденко.

Загалом з початку роботи МРГ Рада національної безпеки та оборони ухвалила, а Президент України своїми указами ввів у дію санкції проти майже 4 500 фізичних та юридичних осіб. МРГ опрацьовані та рекомендовані до розгляду РНБОУ санкційні пропозиції ще проти понад 6 000 осіб.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини