Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Євробляхи» знову подорожчають: Литва змінює правила

Фото: АЕС

Фото: АЕС

Розмитнення «євроблях» подорожчає: Литва змінює правила — травень 2021

Литва є одним з основних «постачальників» «євроблях» до нашої країни. Тому анонс державного підприємства Regitra щодо змін процедури реєстрації не нових автомобілів українські автолюбителі зустріли насторожено. Пояснення нововведень є дуже простим: як і будь-яка інша країна Євросоюзу, Литва прагне позбутися старих автомобілів, чиї екологічні стандарти більше не відповідають вимогам ЄС. З іншого боку, литовська поліція незадоволена зростанням кількості справ, пов'язаних із махінаціями під час реєстрації великої кількості автомобілів на резидентів країни, й особливо в разі зняття автомобілів з обліку.

Відтепер в Литві і покупка нового транспортного засобу (автомобіль, мотоцикл, причіп), і перереєстрація, і оформлення дарчої стануть двома окремими процесами. Спершу покупець повинен буде зв'язатися з Regitra, яка заявить про придбання права власності на автомобіль. І тільки після того, як продавець схвалить передачу, покупець зможе подати заявку на реєстрацію. Угоди можуть проводиться тільки з транспортними засобами, у яких є SKD (декларований код власника).

Алгоритм укладання угоди наступний:

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

1. Укладається договір купівлі-продажу.

2. Покупець заявляє про покупку. Продавець підтверджує переказ грошей через банк.

3. Покупець отримує новий SKD і реєструє т/з на своє ім'я в Regitra — йому видаються документи (техпаспорт і реєстраційні номери), що дозволяють брати участь в дорожньому русі.

Скан: Regitra

Скан: Regitra

Було стало. Колишній і новий алгоритми покупки-продажу т/з в Литві

Тож нові правила націлені не стільки на подорожчання процедур, як пророкують лідери руху «Авто Євро Сила» (на €50 — 500), скільки на посилення контролю через більш багатоступеневий регламент. Тобто збільшиться не вартість, а обсяг поданих документів і строки їхнього розгляду.

«Після 1 травня буде складніше, — стверджують лідери «Авто Євро Сили». — Якщо ви хочете встигнути зняти авто з обліку за старими процедурами й підготувати його до розмитнення, то краще зробити це зараз».

Наразі керівництво Regitra конкретніших даних не надало.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини