Facebook Pixel

Агресори на Луганщині застосовують термобаричну зброю — ISW

Окупанти почали дедалі активніше застосовувати проти ЗСУ на Луганщині термобаричну артилерію, включно з ТОС-1А «Сонцепьок». Про це йдеться в щоденному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Ще минулого тижня з'явилася інформація про те, що МО рф перекидає в Україну системи ТОС-1А. Аналітики ISW заявляють, що ворог активно використовує їх на Луганщині в районі Кремінної. Напередодні, 11 квітня, ворожі війська мали невеликий успіх на цьому напрямі. Ворожій армії вдалося захопити позиції ЗСУ за 5 км на південь від Кремінної. Російські десантники з 76-ї дивізії застосовували ТОС-1А.

Наразі, на думку аналітиків ISW, ПВК «Вагнера» складає основну частину військ, що намагаються захопити Бахмут Донецької області. Водночас російські війська використовують «вагнерівців», щоб мінімізувати свої втрати.

Основні зусилля бойовики «Вагнера» спрямовують на захоплення території та виштовхування українських сил у центрі Бахмута, тоді як армійські підрозділи загарбників забезпечують підтримку флангів на північ і південь від Бахмута.

Quote«Підрозділи ВДВ, ймовірно, націлені лише на утримання флангів, а не на якісь значні наступальні дії. Отже, Міноборони Росії має намір використати групу «Вагнера» для захоплення Бахмута, мінімізуючи втрати кадрової армії», – зазначають аналітики.

Раніше в ISW припускали, що Міноборони рф прагне використати сили «Вагнера» для захоплення Бахмута, а потім відтіснити їх і взяти на себе заслугу перемоги.

Подякувати 🎉