Facebook Pixel

Темпи наступальних дій росії на Донецькому напрямку уповільнюються — ISW

Українські Збройні сили настільки виснажили сили російських найманців ПВК «Вагнера», що військове командування рф змушене було перекинути до Бахмута на Донеччині частини ПДВ РФ. Про це йдеться в щоденному звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики Інституту зазначають, що російські окупаційні війська, ймовірно, здобули нові незначні територіальні завоювання в Бахмуті та на його околицях, але й далі зазнають значних втрат. Аналітики ISW вказують на кадри з підтвердженою геолокацією, які свідчать про незначне просування окупантів на північний захід від Хромового (2 км на захід від Бахмута), на південний захід від Бахмута та на північ від села Сакко і Ванцетті (15 км на північ від Бахмута). ISW з посиланням на речника Східного угрупування військ Сергія Череватого заявив, що російські повітряно-десантні війська (ПДВ) почали з’являтися в Бахмуті, ймовірно, для посилення звичайних сил, а не груп «Вагнера».

Коментуючи командувача Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковника Олександра Сирського, аналітики зауважують, що ЗСУ настільки виснажили сили «Вагнера», що російське військове командування змушене було перекинути до Бахмута спецпризначенців і ПДВ.

Американські аналітики наголошують, що темпи наступальних дій росії на Донецькому напрямку сповільнюються, а російські війська готуються до оборони.

Quote«Речник об'єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку полковник Олексій Дмитрашківський 9 квітня заявив, що на цій ділянці фронту темпи наземних ударів Росії знизилися, а російські сили обстрілюють утричі менше, ніж у лютому 2023 року. Дмитрашківський також повідомив, що російські війська зосередили на донецькому напрямку 205 батальйонно-тактичних груп через страх перед українським контрнаступом», — йдеться у звіті фахівців ISW.
Подякувати 🎉