Російський наступ на України спинився. Темпи атак у Бахмуті та його околицях трохи знизилися в одних районах і повністю зупинилися в інших. А російський наступ на Авдіївку «захлинувся».
Про це пише у своєму щоденному звіті американський Інститут вивчення війни.
ISW, посилаючись на голову Ради резервістів при командувачі Сухопутних військ України Іван Тимочко, пише, що російські війська ведуть бої по всій лінії фронту, але наступальний потенціал Росії продовжує знижуватися, а поточні російські атаки спрямовані на відволікання та розосередження українських військ в очікуванні контрнаступальних операцій. Тимочко заявив, що російські війська не роблять серйозного просування на лінії фронту, зазначивши, що темпи атак у Бахмуті та його околицях трохи знизилися в одних районах і повністю зупинилися в інших.Тимочко також оцінив, що російський наступ на Авдіївку «захлинувся», і повідомив, що російські сили досі не контролюють Мар'їнку, незважаючи на те, що місто перетворилося на руїни. Також за даними джерел Інституту, російське командування ухвалило рішення припинити щоденну видачу боєприпасів на ділянки фронту, де практично не ведуться використання артилерії на полі бою в Україні. Високий попит на снаряди вказує на те, що російські війська, як і раніше, значною мірою покладаються на артилерію, щоб компенсувати основні недоліки в боєздатності, включаючи погані навички Росії в цілях, недостатні можливості наземного нападу та недостатню доступність авіації в Україні. Російські сили використовують важкі артилерійські обстріли, щоб зрівняти населені пункти перед тим, як захопити їх наземними атаками, компенсуючи необхідність проведення ефективних піхотних атак. Також війська рф наносить авіаудари з використанням дефіцитних високоточних боєприпасів та зазнаючи літаків та пілотів ризику ураження української ППО.

Газета Washington Post повідомила 8 квітня, що, навпаки, українські сили використовують утричі менше снарядів, аніж російські, і що українські сили економлять снаряди, ретельно розставляючи пріоритети для цілей. Українські сили точніші в цільовказівці, але також, ймовірно, виграють від того, що на більшості дільниць займають оборону — наступальні операції зазвичай вимагають підвищених вимог до артилерії.
Також ISW, заявляє, що кампанія рф щодо руйнування енергетичної інфраструктури України зазнала остаточного провалу, і росія, схоже, відмовилася від цих зусиль. Міністерство оборони Сполученого Королівства (МО Великої Британії) 8 квітня відзначило, що з березня 2023 частота російських великомасштабних і далеких атак на енергетичну інфраструктуру знизилася. Росіяни використовують менше 25 боєприпасів з передбачувано меншим ефектом. Однак у Росії зберігається можливість відновити такі удари, якщо вона того забажає.
Наприкінці ISW, заявило що міноборони Росії може готуватись до фальшивого нападу на Сумщині. Російські сили можуть намагатися встановити інформаційні умови для майбутніх атак з використанням хімічної зброї у Сумській області або виправдати застосування хімічної зброї у минулому.