Facebook Pixel

ЗСУ контратакували під Авдіївкою — ISW

Збройні сили України провели контратаку на південь від Авдіївки. Завдяки цьому українські захисники трохи просунулися. Про це йдеться в щоденному звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Quote«Українські сили, ймовірно, здійснили контрудар на північний схід від Авдіївки. Геолокаційні кадри, опубліковані 2 квітня, показують, що українські сили, ймовірно, відбили позиції на північний захід від Новоселівки, що за 17 км на північний схід від Авдіївки, і просунулися впритул до населеного пункту», — наголошують аналітики.

Водночас вони зазначають, що наразі незрозуміло, чи ЗСУ все ще утримують ці позиції, чи вони провели розвідувальні операції та згодом залишили цей район.

Тим часом пожвавилася риторика ядерного шантажу від шойгу. Дивним чином це збіглося з приєднанням Фінляндії до НАТО та новим пакетом допомоги Україні від США.

В ISW заявили, що рф намагається використати ядерні погрози, щоб стримати західну військову допомогу Україні перед контрнаступом ЗСУ.

4 квітня міністр оборони рф шойгу виправдовував рішення розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, звинувачуючи НАТО в активізації бойової підготовки та розвідки біля кордонів.

Quote«Шойгу посилив наявні російські ядерні погрози, заявивши, що білорусь має ядерні штурмовики та ядерні ракети «Іскандер-М», і додав, що 3 квітня білоруські ракетні війська розпочали навчатися працювати із цими комплексами, зокрема, із застосуванням тактичної ядерної зброї», — йдеться у звіті ISW.

На думку аналітиків, виступи шойгу не містять нових даних щодо білоруських навчань і є частиною інформаційної операції. Вони вважають, що ризик ядерної ескалації залишається надзвичайно низьким, і розміщення росією тактичної ядерної зброї в білорусі навряд чи вплине на реалії бойових дій в Україні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉