Facebook Pixel

Окупанти під Бахмутом отримали «Солнцепьок» — ISW

Російські агресори під Бахмутом використовують термобаричні артилерійські системи ТОС-1А «Солнцепьок». Про це йдеться в щоденному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики зазначили, що термобарична вогнеметна система ТОС-1А «Солнцепьок» — система рівня військового округу, але її застосування, на думку ISW, не дасть російським військам вирішальної переваги.

Аналітики Інституту говорять, що геолокаційні кадри відео підтверджують просування російських військ на північ від Бахмута.

Окупанти під Бахмутом отримали «Солнцепьок» — ISW

Окупанти під Бахмутом отримали «Солнцепьок» — ISW

Тим часом Китай відхрестився від «безмежної дружби» Москви та Пекіна.

5 квітня російський диктатор володимир путін провів онлайн-зустріч із врученням вірчих грамот главам 17 дипломатичних місій, під час якої відзначив тісні відносини росії із Сирією та співпрацю з Асоціацією держав Південно-Східної Азії. Він заявив, що Сирія є надійним партнером і звинуватив Захід у війні РФ проти України та геополітичному протистоянні з москвою.

Як вважають аналітики ISW, у такий спосіб путін намагався зобразити росію як шановану світову державу на тлі виступу у ЄС посла Китаю Фу Цуна, який назвав «риторичним прийомом» спільну заяву москви та Пекіна про «безмежну дружбу». Дипломат додав, що Китай не підтримує війну рф проти України й не надає Кремлю зброї.

«Слова Фу узгоджуються з оцінкою від 21 березня про те, що путін не зміг отримати вигоду від безмежного двостороннього партнерства, на яке сподівався під час зустрічі з главою Китаю Сі Цзіньпіном 20 — 22 березня», — йдеться в повідомленні ISW.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉