Facebook Pixel

Росія відмовилася інспектувати судна, що входять у порт «Південний»

Рф відмовилася інспектувати судна, що прямують до порту «Південний». Водночас росіяни погодилися проводити інспекцію для суден, що пливуть до Одеси та Чорноморська.

Про це повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Юрій Васьков, пише ЦТС.

Quote«Станом на ранок 19 травня стало відомо, що росія погодилася відновити інспекції вхідного флоту до портів Одеси та Чорноморська, але відмовилася інспектувати судна, що прямують до порту «Південний», — сказав він.

Васьков уточнив, що 62 судна стоять у черзі, чекаючи на інспектування, деякі з них — уже кілька місяців.

Він підтвердив, що після того, як 17 травня судно DSM Capella під прапором Барбадосу з 30 тис. тоннами кукурудзи вирушило з порту Чорноморська до Туреччини, жодного іншого судна — учасника ініціативи в українських портах поки що немає.

Quote«І це результат деструктивної політики росії, мета якої — обмеження роботи ініціативи», — наголосив заступник міністра.

Скільки суден скористалися «зерновим коридором»

Загалом інспекцію на вхід за час дії «зернової ініціативи» від початку серпня 2022 року пройшли 917 суден, тоді як на вихід — 950 (різниця пояснюється тим, що частина суден стояли з агропродукцією в портах від початку війни).

Зокрема, у травні на вхід було проінспектовано лише 11 суден, як порівняти з 54 у квітні та 89 — у березні. Рекордних темпів інспекції на вхід було досягнуто у вересні та жовтні — відповідно 186 і 136 суден.

Щодо інспекцій на вихід, то з початку травня їх було здійснено 53, як порівняти з 65 у квітні та 85 — у березні. Рекордні темпи інспекції на вихід було зафіксовано в жовтні — 194, тоді як у вересні та листопаді — грудні минулого року їх було від 125 до 105.

У результаті експорт у травні знизився до 1,07 млн тонн з 2,79 млн тонн у квітні та 3,93 млн тонн у березні. Рекордний рівень було зафіксовано в жовтні — 4,24 млн тонн, а сумарно він становив 30,28 млн тонн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉