Facebook Pixel

Україна та Туреччина дійшли згоди щодо поновлення реєстрації та інспекції суден

Україна домовилася з Туреччиною щодо поновлення реєстрації та інспектування суден, які залучені до експорту аграрної продукції з портів Великої Одеси. Росія в цьому процесі участі не бере. Про це повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков після зустрічі з міністром національної оборони Туреччини Хулусі Акаром.

За словами міністра, з 10 квітня 2023 року росія припинила реєстрацію нового вхідного флоту до участі в Ініціативі та відмовилася працювати за планами українських портів. Це зробило неможливим складання інспекційних планів і фактично зупинило вхід нових суден у рамках «зернової ініціативи».

За останні два дні, 17 — 18 квітня, не було складено інспекційного плану та не проведено жодної інспекції в територіальних водах Туреччини. 18 квітня українська сторона запропонувала провести хоча б 2 інспекції вихідного та 2 інспекції вхідного флоту. Ця пропозиція була підтримана також турецькою стороною, але не була реалізована через позицію росії.

Quote«Вимагаючи регулювати діяльність українських портів через визначення суден, які можуть брати участь в Ініціативі, росія порушила офіційні процедури Спільного координаційного центру та умови «зернової угоди» зокрема. Вимоги контролювати та втручатися в роботу українських портів є неприйнятними для нас», — зазначив Олександр Кубраков.

За його словами, попри те, що інспекції суден буде поновлено, робочі консультації з ООН і Туреччиною щодо шляхів забезпечення повноцінного виконання «зернової угоди» з дотриманням зобов’язань усіх сторін і процедур Спільного координаційного центру буде продовжено.

Відповідно до угоди, підписаної Україною, росією та Туреччиною, Україна щодня подає назви балкерів для перевірки. Минулого тижня й знову в понеділок Росія прибрала назви, тобто перевірки не проводилися, а «зерновий коридор» не працював.

Подякувати 🎉