Facebook Pixel

Російські загарбники масово вирубують і продають українські ліси

Від початку окупації російські підприємства організували заготівлю лісу в низці областей. На захоплених українських територіях окрім зерна окупанти викрадали й деревину, вирубуючи ліси. Зрубані дерева вони використовують як для укріплення своїх позицій, так і для комерційних цілей, повідомляє The Wall Street Journal. WSJ оприлюднив знімки Таврійського лісу на Херсонщині аерокосмічної компанії Maxar за місяць після вторгнення та станом на січень 2023 року.

Російські окупанти масово вирубують та продають українські ліси. Фото: WSJ

Російські окупанти масово вирубують та продають українські ліси. Фото: WSJ

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр розповіла, що від початку окупації російські підприємства організували заготівлю лісу в Запорізькій, Херсонській та інших тимчасово окупованих областях України.

Quote«Підприємцями здійснюється неконтрольоване варварське вирубування лісових насаджень, що в разі його продовження невідворотно призведе до катастрофічних наслідків для екології. Більшість лісових масивів у цьому регіоні штучного походження, і вони спеціально створювалися для захисту від вітрової, ґрунтової та водної ерозії, виконуючи функцію рекреаційних і лісомеліоративних насаджень», – зазначила вона.

Російські війська почали будівництво «лінії оборони» на лівобережній частині Херсонської області, де розташована низка заповідників, пам’яток природи та унікальних екосистем, зокрема піщаних степів. Риття окопів, ймовірні артилерійські обстріли, вирубування рідкісних дерев на дрова та укріплення можуть знищити природу Херсонщини.

Подякувати 🎉