Не менше десятка російських олігархів отримали понад $11 млрд дивідендів у 2023-му та у 1-му кварталі 2024-го, оскільки їхні компанії відновили або збільшили виплати через послаблення економічної невизначеності від війни в Україні. Дехто з олігархів тісно пов’язані з путіним. Про це пише Bloomberg.
Скільки заробили російськи олігархи у 2023
Щонайменше десяток російських олігархів, деякі з яких тісно пов’язані з путіним і знаходяться під санкціями, отримали понад $11 млрд дивідендів у 2023-му та у 1-му кварталі 2024-го. Їхні компанії збільшують виплати, оскільки російська економіка адаптується до невизначеності через війну в Україні.
Які російські олігархи заробили найбільше у 2023
Найбільше дивідендів у 2023-го та у 1-му кварталі 2024-го отримали такі російські олігархи:

- Вагіт Алекперов – ключовий акціонер і колишній президент «Лукойлу» – близко $2,1 млрд дивідендів. Він перебуває під санкціями Великої Британії та Австралії, але поки уникав санкцій США та ЄС.
- Олексій Мордашов – колишній головний виконавчий директор ПАТ «Северсталь» – $1,7 млрд. Він перебуває під санкціями США, Великої Британії та ЄС;
- Володимир Лісін з ПАТ «Новолипецький металургійний комбінат» – 1,4 млрд;
У список також входять соратник путіна – мільярдер Геннадій Тимченко і Тетяна Литвиненко, яка отримала частку в ПАТ «ФосАгро» до того, як її чоловік потрапив під санкції США в 2023-му.

Які російські олігархи заробили найбільше у 2023. Джерело: Bloomberg
Як економіка росії реагує на повномасштабне вторгнення
Після початку повномасштабного вторгнення США та їхні союзники наклали широкі санкції проти рф. Через це багато компаній призупинити виплату дивідендів через невизначеність щодо потенційного колапсу економіки росії.
Проте колапсу не сталося, і після скорочення у 2023-му цього року російська економіка різко відновилася, оскільки уряд витрачав значні кошти на розширення оборонної промисловості, захист вітчизняного бізнесу від впливу санкцій і надання соціальної підтримки сім’ям.
Водночас економіка росії може зіткнутися зі значними проблемами у другій половині 2024-го та у 2025 році, зокрема, через труднощі з платежами після нових західних санкцій, що може призвести до дефіциту промислових компонентів і споживчих товарів, кажуть експерти.
Нагадаємо, 12 червня 2024-го США оголосили нові санкції проти рф та її союзних організацій. Зокрема, під санкції потрапили 33 особи і близько 300 компаній і організацій. Серед них мосбіржа та зарубіжні компанії, що постачають росії вироби для безпілотників.