Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

На росії поставили під сумнів незалежність Литви

Російська Держдума задумалась про скасування незалежності Литви. Фото: Pixabay

Російська Держдума задумалась про скасування незалежності Литви. Фото: Pixabay

Російський депутат-«єдинорос» Євген Федоров під час чергового засідання Держдуми рф вніс на розгляд законопроєкт, який передбачає скасування визнання незалежності Литви. У документі зазначається, що постанова радянських часів є незаконною, пише пропагандистське видання «РИА Новости».

Депутат вважає, що ухвалення владою СРСР постанови «Про визнання незалежності Литовської Республіки» відбулося з порушеннями, оскільки референдум щодо цього питання в країні не проводився. У пояснювальній записці він також додав, що не було встановлено й перехідний період для обговорення та розв'язання всіх спірних питань.

Окрім того, як аргумент Федоров використав статтю Конституції рф, яка говорить про те, що «російська федерація є правонаступницею СРСР на своїй території».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Контекст. Вихід Литви зі складу СРСР був тривалим і тернистим. Перший мітинг, на якому публічно засудили пакт Молотова — Ріббентропа, відбувся ще в 1987 році, а вже наступного року в країні було засновано Литовський рух за перебудову. У 1988 — 1989 роках у Литві час від часу проходили масштабні акції, які мали показати радянській владі її намір вийти зі складу СРСР. 11 березня 1990 року обрана Верховна Рада Литовської РСР ухвалила акт про відновлення незалежності країни.

Водночас партійна верхівка рішуче засудила всі ці дії та заявила, що людей «одурманюють». У квітні 1990 року було введено економічну блокаду республіки. А в січні 1991 року самопроголошений Комітет національного порятунку Литви (його склад ніде не публікувався) оголосив про відновлення в республіці радянської влади. Однак навіть із застосування військ і насильства влада СРСР не змогла усунути від влади уряд Литовської Республіки.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини