Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Попри війну до Умані збираються майже 10 тисяч хасидів. Уже заїхали понад тисяча паломників

Рош га-Шана 2022 в Умані. В Україні очікують до 10 тисяч хасидів. Фото: Flickr

Рош га-Шана 2022 в Умані. В Україні очікують до 10 тисяч хасидів. Фото: Flickr

Війна в Україні не злякала хасидських паломників, які за традицією щороку приїжджають до Умані на святкування Рош га-Шана (єврейського Нового року). Нині на свято вже прибули більш як тисяча вірян. Очільник Черкаської ОВА Ігор Табурець спрогнозував, що після 18 вересня їхня кількість зросте до 10 тисяч осіб.

За його словами, хасиди не бояться їхати, оскільки запевняють, що звикли до війни в себе вдома.

Quote«Сподіваюся, що віряни свідомо приїдуть у значно меншій кількості, але однаково розраховуємо, що їх буде до 10 тисяч. Як буде в реальності – подивимося. Зараз у нас уже прибули й проживають понад 1100 людей. Активне прибуття очікуємо починаючи з 18 — 19 вересня», — цитує Табурця «Інтерфакс-Україна».

Він додав, що офіційні органи української влади неодноразово закликали хасидів відмовитися цього року від поїздки з міркувань безпеки. Чиновник знову наголосив на високій імовірності ракетних ударів по населеному пункту.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Також висока ймовірність терористичних загроз... Ми знаємо, який підступний ворог... Будь-яке масове скупчення людей є потенційно вразливим», — зазначив Табурець.

Він додав, що нині в Умані відбувається підготовка до гарантування безпеки паломників під час святкування. Очільник ОВА додав, що на відміну під попередніх років паломникам доведеться дотримуватися вимог комендантської години. Подекуди в місті облаштують додаткові блокпости. У період святкування в Умані під забороною будуть скупчення людей і масова торгівля.

Контекст. Юдейський Новий рік цього року припадає на 25 — 27 вересня. Торік на святкування, за даними Нацполіції, в Україну завітали майже 23 тисячі паломників.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини