Facebook Pixel

Нацбанк змусив банки закладати більше грошей на ризики споживчих кредитів

Ризики споживчих кредитів: Нацбанк змусив банки закладати більше грошей. Фото: НБУ

Ризики споживчих кредитів: Нацбанк змусив банки закладати більше грошей. Фото: НБУ

Національний банк (НБУ) запроваджує підвищені ваги ризику (аналіз і оцінювання кредитних ризиків) для незабезпечених споживчих кредитів банків до 150%.

Як повідомили на сайті регулятора, підвищення відбудеться у два етапи: на 1 липня 2021 року — до 125%, на 1 січня 2022-го — до 150%. Таке рішення затверджено постановою правління НБУ від 11 січня, деякі положення якої почали діяти 30 червня.

Для чого це потрібно?

У Нацбанку пояснюють: поточні ваги ризику споживчих кредитів (100%) та мінімальні вимоги достатності регулятивного капіталу — покриття негативних наслідків ризиків (10%) — означають, що на кожні 10 грн кредиту банк мусить тримати 1 грн регулятивного капіталу. Водночас двоетапне їхнє підвищення протягом 2021 року збільшить потребу в капіталі під споживчі кредити в півтора раза — до 1,5 грн і створить додатковий запас 0,5 грн у разі несприятливих умов.

Telegram Logo
Quote«Отже, збільшиться частка незабезпечених споживчих кредитів, які банки фінансуватимуть не депозитами вкладників, а власним капіталом», — йдеться в повідомленні.

У НБУ сподіваються, що нововведення сприятимуть тому, що банки зможуть створювати належний запас капіталу для покриття можливих втрат, якщо якість портфеля споживчих незабезпечених кредитів погіршиться. Остання залежить від зміни макроекономічних умов, що недооцінюють банки, коли визначають очікувані збитки за кредитами. Згідно з прогнозами регулятора, підвищені ваги ризику також збільшать стійкість банків до потенційних кризових явищ, захистять сектор від накопичення системних ризиків і сприятимуть збереженню фінансової стабільності.

Контекст. Раніше Національний банк встановив додаткові вимоги до надання інформації в договорах про споживчі кредити, депозити, а також у разі відкриття та ведення поточного рахунку.

Коментарі

Всі новини