Facebook Pixel

Мікрокредити стануть майже споживчими. З точки зору закону

Фото: «Швидкий кредит»

Фото: «Швидкий кредит»

Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт №1109 про поширення дії закону про споживче кредитування на кредитні договори, що укладаються на строк до одного місяця, а також на позики, розмір яких не перевищує однієї мінімальної заробітної плати (4723 грн).

Законопроєкт встановлює максимальну суму стягнення – подвійний розмір взятого кредиту, незалежно від домовленості сторін.

На мікрокредити не поширюватиметься існуюча черговість погашення вимог за договором про споживчий кредит. «Для кредитів, загальний розмір позики за якими не перевищує однієї мінімальної заробітної плати, виконання такої черговості призведе до фактичної неможливості отримання кредитором передбачених договором штрафних санкцій. Це в свою чергу призведе до втрати зацікавленості у продовженні діяльності з надання кредитів», – наголошується в пояснювальній записці.

Telegram Logo

Проєкт закону передбачає поліпшення якості оцінки реальної кредитоспроможності позичальників з метою попередження створення боргових кіл.

Додатково

До профільного комітету Верховної Ради передано законопроєкт, яким забороняється повернення банків, визнаних неплатоспроможними, їх колишнім власникам. Утім, документ не вирішує ключової проблеми. Ексвласники залишаються винні державі значні суми грошей. The Page вирішило розібратися, чи існують реальні механізми повернення цих сум.

Коментарі

Всі новини