Facebook Pixel

Банки не поспішають роздавати кредити: населенню пощастило більше, ніж бізнесу

Попит на кредити в четвертому кварталі 2020 року збільшився як з боку бізнесу, так і з боку населення. Основним рушієм кредитної активності стало зниження ставок.

Однак рівень схвалення кредитних заявок корпоративних клієнтів не змінився. Проте половина банків вказали на пом'якшення цінових умов для вже схвалених заявок. Про це свідчать дані опитування Нацбанку про умови банківського кредитування за четвертий квартал.

У жовтні — грудні 2020 року збільшився попит на бізнес-кредити, зокрема й із боку великих підприємств. Головними чинниками пожвавлення попиту на довгострокові позики з боку бізнесу стали зниження відсоткових ставок, потреби підприємств у капітальних інвестиціях і реструктуризація боргів.

Споживче кредитування

Крім того, пом'якшилися і стандарти споживчого кредитування. У четвертому кварталі 2020 року збільшився рівень схвалення заявок на споживчі кредити. Крім того, зростала строковість позик, поліпшилися цінові умови.

Ба більше, уперше з 2017 року суттєво пом’якшилися стандарти іпотечного кредитування. На це вплинули позитивні очікування на ринку нерухомості та зниження вартості ресурсів у великих банків. Рекордний попит на іпотеку зберігається два квартали поспіль.

Учасники опитування позитивно оцінили й перспективи кредитування 2021 року. З усіх опитаних 83% очікують збільшення кредитного портфеля домогосподарств, ще 74% — збільшення кредитного портфеля корпорацій.

Майже дві третини опитаних також очікують збільшення депозитів домогосподарств, 60% – коштів підприємств.

Контекст. Правління Національного банку зберегло облікову ставку на рівні 6% і передумало підвищувати її для того, щоб привести інфляцію до мети.

Подякувати 🎉