Мінсоцполітики розкритикувало дослідження ЮНІСЕФ щодо рівня бідності в Україні

Нещодавно Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) провів дослідження щодо рівня бідності в Україні за підсумками цього року, в якому зазначалося, що рівень бідності в державі зросте з 27,2% до 43,6%. Водночас Мінсоцполітики прокоментувало звіт і зауважило, що рівень бідності складе 45%, що на 6,5 відсоткових пункта більше за торішній показник.

За останні три роки Україна демонструвала впевнений вихід з кризи, ба більше, навіть мала шанси досягти рівня бідності до фінкризи 2008 року. За абсолютним критерієм (витрати нижче за фактичний прожитковий мінімум) рівень бідності 2018 року знизився до 43,2% з 58,6% 2016 року, йдеться в повідомленні міністерства.

За 9 місяців 2019 року рівень бідності за абсолютним критерієм зменшився до 41,4% проти 45% роком раніше. За підсумками минулого року рівень бідності (за критерієм витрати нижче за фактичний прожитковий мінімум) очікується на рівні 38,5 %, що на 4,7 в.п. більше за показник 2018 року.

Однак через пандемію COVID-19 рівень бідності цього року зросте.

Контекст. На початку квітня Кабінет міністрів поновив макроекономічний прогноз, в якому рівень інфляції 2020 року зріс до 11,6% з 5,5%, затверджених раніше. Крім того, очікується зростання рівня безробіття до 9,4%.

Відповідно до змін, номінальна заробітна плата скоротиться на 4,5%, як порівняти з торішнім показником, а середньомісячна зарплата працюючих (брутто) складе 10,7 тис. грн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

ДБР повідомило ексголові наглядової ради «Вектор банку» про підозру у виведенні з банку 28 млн грн

Слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) повідомили про підозру у заволодінні чужим майном на суму 28 млн грн ексголові наглядової ради «Вектор банку».

Сенатори США пообіцяли запропонувати 1 червня нові санкції проти «Північного потоку – 2»

Очікується, що 1 червня сенатор-республіканець Тед Круз і демократ Джин Шахін внесуть на розгляд Конгресу нові санкції щодо газопроводу «Північний потік – 2», який Росія намагається добудувати самостійно. Про це повідомило Reuters.

Нацбанк за травень купив на міжбанку валюти на $661 млн і поповнив резерви

Національний банк у травні придбав на міжбанківському валютному ринку $660,6 млн. У квітні він купив в резерви $723,3, а продав – $445 млн.