Через кризу, викликану пандемією COVID-19, в Україні значно зросте рівень бідності. За менш загрозливим сценарієм кількість бідних людей збільшиться з 27,2% до 43,6%, за більш загрозливим — до 50,8%.
Про це йдеться в дослідженні Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), що базується на макроекономічному прогнозі Кабінету міністрів.
У дослідженні також зазначається, що через кризу кількість осіб, які живуть у бідності, збільшиться на 6,3 млн, з яких 1,4 млн — діти (за менш загрозливим сценарієм). У разі більш загрозливого розвитку подій показник може збільшитися на 9 млн осіб, з яких 1,8 млн — діти.
В ЮНІСЕФ також зазначили, що в разі більш загрозливого сценарію Україну може відкинути на три роки назад у питанні зменшення бідності після кризи 2015 року, а досягнення країни можуть бути нівельовані.
Найвразливішими сім'ями є ті, яким складно диверсифікувати свої доходи, а саме:
- домогосподарства з трьома і більше дітьми;
- одинокі батьки з дітьми;
- домогосподарства з дітьми до трьох років;
- самотні пенсіонери віком старше за 65 років.
Контекст. На початку квітня Кабінет міністрів поновив макроекономічний прогноз, в якому рівень інфляції 2020 року зріс до 11,6% з 5,5%, затверджених раніше. Крім того, очікується зростання рівня безробіття до 9,4%.
Відповідно до змін, номінальна заробітна плата скоротиться на 4,5% у порівнянні з торішнім показником, а середньомісячна зарплата працюючих (брутто) складе 10,7 тис. грн.