Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Рекордний експорт зернових, новий бюджет і загроза банкрутства МАУ. Головне за 4 листопада

Міністр фінансово Оксана Маркарова. Фото: УНІА

Міністр фінансово Оксана Маркарова. Фото: УНІА

Схоже, у Верховної Ради є всі шанси не приймати держбюджет на цей рік в Новорічну ніч. Принаймні уряд вчасно підготував документ до другого читання. Щоправда, інтрига залишається – вона в тому, що ще внесли в новий документ і які побажання депутатів врахували. Багатим на новини був ринок електроенергії. По-перше, енергетична реформа, якою так лякали представники партії «Слуга народу», принесла позитивний результат. Це визнав навіть її недавній противник народний депутат Андрій Герус. А крім того, змінився голова галузевого регулятора.

Новини коротко

Уряд затвердив проєкт бюджету на 2020 рік. Рішення було прийнято на засіданні Кабміну 3 листопада. Міністр фінансів Оксана Маркарова заявила, що уряд опрацював висновки Верховної Ради і врахував рішення Ради національної безпеки і оборони України, а також комісії з розподілу коштів на інвестпроєкти. У вівторок 5 листопада прем'єр-міністр Олексій Гончарук представить проєкт об 11:00.

Призначено нового голову Нацкомісії з регулювання електроенергетики та комунальних послуг. Ним став Валерій Тарасюк. Він змінив на цій посаді Оксану Кривенко, яка залишається членом НКРЕКП. Рішення про кадрові перестановки прийняв таємним голосуванням оновлений склад регулятора. До призначення Тарасюк обіймав посаду віцепрезидента з правових питань в компанії «ВС Енерджі Інтернейшнл Україна» і входив до складу наглядових рад «Київобленерго» та «Рівнеобленерго».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Експорт зернових досяг рекордного рівня. З січня по вересень аграрії експортували рекордні 39,8 млн тонн зернових. За даними Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», це на 44% перевищує минулорічний показник за аналогічний період. За дев'ять місяців за кордон було продано 13,7 млн т пшениці ($2,5 млрд), кукурудзи – 22,6 млн т ($3,7 млрд), ячменю – 3,3 млн т ($0,6 млрд).

Міністр інфраструктури погрожує Міжнародним авіалініям України банкрутством. Владислав Криклій заявив, що «Міжнародні авіалінії України» (МАУ) мають вирішити питання боргів перед державою. Інакше компанія повинна буде оголосити про банкрутство. Міністр також повідомив, що авіакомпанія обговорює графік погашення боргів з державним підприємством «Украерорух». МАУ самі ініціювали графік погашення і вже почали виплати.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Електроенергія для бізнесу подешевшала. Тарифи на електроенергію для непобутових споживачів Об'єднаної енергосистеми України в жовтні-листопаді проти липня знизились на 40-45 коп., або на 15-17%. Про це повідомив глава комітету Верховної Ради з енергетики та ЖКГ Андрій Герус. «Жовтень показав, що ринок вже потроху працює з елементами реальної конкуренції», — написав він у себе на сторінці у Facebook.

Коментарі

Всі новини