Електроенергія для бізнесу подешевшала після запуску нового ринку

Фото: Facebook

Фото: Facebook

Тарифи на електроенергію для непобутових споживачів Об'єднаної енергосистеми України в жовтні-листопаді, як порівняти з липнем, знизилися на 40-45 коп., або на 15-17%. Про це повідомив глава комітету Верховної Ради з енергетики та ЖКГ Андрій Герус.

«Новий тариф буде нижчим, ніж у першому півріччі 2019 року, до запровадження нової моделі ринку. Жовтень показав, що ринок вже трохи працює з елементами реальної конкуренції», — охарактеризував він у себе на сторінці у Facebook поточну ситуацію на ринку.

Середньозважена біржова ціна на ринку на добу вперед» (РДВ) в жовтні знизилась на 7 копійок, як порівняти з вереснем, і на 13 копійок, як порівняти з серпнем, і становила 1,53 грн/кВт-година, зазначив Герус.

Ціна електроенергії на РДВ на 4 листопада становить 1,35 грн/кВт-год. Це найнижча ціна робочого дня з моменту запуску нової моделі ринку з 1 липня. «Це на 25 коп., або на 16%, нижче, ніж ціна в серпні», — підкреслив Герус.

Він також повідомив, що державна «Центренерго» з листопада 90% виробленої електроенергії буде продавати на РДВ замість двосторонніх договорів.

Контекст

  • Майже за три місяці роботи нового ринку електроенергії ціна на ринку на добу вперед» знизилася на 23 копійки (або на 14%).
  • 18 вересня Верховна Рада прийняла правку Геруса в закон «Про ринок електроенергії», дозволивши купувати за двосторонніми договорами електроенергію у країн, які не є членами європейського Енергетичного співтовариства.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Судноверфі миколаївського заводу «Океан» пиляють на металобрухт — депутат Скороход

У Миколаєві повним ходом йде демонтаж арештованого майна стратегічно важливого суднобудівного заводу «Океан» шляхом розпилу на металобрухт.

Кожна десята компанія Польщі запланувала взяти у найм українця

Польські компанії все більше розраховують на робочу силу з України, на це розраховує кожна десята фірма.

Київський метрополітен введе обмеження з 1 червня

Адміністрація Київського метрополітену введе обмеження на прохід в станції з 1 червня для дотримання соціальної дистанції.