Raiffeisen не вийде з росії, не отримавши компенсації
Австрійський Raiffeisen Bank International (RBI) заявив, що не готовий виходити з росії без компенсації за закриття бізнесу. Гендиректор RBI заявив, що банк ще не на тій стадії, щоб безповоротно втратити кошти. Про це пише Reuters.
Чому Raiffeisen досі не залишив російський ринок
Raiffeisen Bank International заявив, що не готовий виходити з росії без компенсацій, попри обіцянки покинути ринок з початку повномасштабної війни в Україні. Raiffeisen досі має платіжну лінію для сотень російських компаній.
«Ми ще не на тій стадії, коли ми можемо зняти кошти без будь-якої компенсації», – сказав виконавчий директор RBI Йоганн Штробль.
Що відомо про роботу Raiffeisen у росії
Raiffeisen Bank International – найбільший західний банк, що досі працює в росії. У вересні 2024-го арбітражний суд Калінінградської області росії заарештував акції російського Raiffeisenbank та заборонив їх продаж.
Водночас США та ЄЦБ тиснуть на Raiffeisen, щоб той послабив зв’язки з росією, оскільки його діяльність заважає Заходу посилювати санкції проти банківського сектору рф. Зокрема, США погрожували відключити банк від доларової системи.
Raiffeisen заявив, що банк скоротив обсяг кредитів і платежів у росії і вживає заходів, щоб скоротити депозити для росіян, з яких він має €14 млрд. Також банк припинив проводити грошові перекази за кордон в іноземній валюті для клієнтів у рф. Водночас заяв про остаточний вихід з росії не було.
Для Raiffeisen Bank International росія стала одним з найбільших джерел доходу після початку великої війни. У перші три місяці 2024-го прибутки російського Raiffeisen склали половину доходів групи, оскільки комісії за платежі за кордон різко зросли.