Facebook Pixel

Рада знизила «зелені» тарифи. Поки що в першому читанні

Вітрогенератори Ботієвської ВЕС

Вітрогенератори Ботієвської ВЕС

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт №3568, який покликаний змінити економічні умови виробництва електроенергії з альтернативних джерел. Зокрема, вводяться нові ставки «зелених» тарифів, які у разі прийняття закону, будуть застосовуватися з 1 липня 2020 року.

Так тариф для сонячних електростанцій (СЕС), введених в експлуатацію з 1 липня 2015 року по 31 грудня 2019 року і потужністю більше 1 МВт зменшено на 15%. Для СЕС, потужністю менше 1 МВт – на 10%. Для вітряних станцій (ВЕС) тариф зменшено на 10%.

Для СЕС і ВЕС, введених в експлуатацію після 1 січня 2020 року, тариф зменшено на 2,5%.

Telegram Logo

Для об'єктів відновлюваної енергетики, введених в експлуатацію до 30 червня 2015 року встановлено граничний розмір «зеленого» тарифу, що дозволить зменшити розмір тарифів для таких об'єктів до 52%, говориться в пояснювальній записці до проєкту.

Для нових СЕС, які будуть запущені після 1 серпня 2020 року, «зелений» тариф буде зменшено на 50%.

За оцінками уряду, зменшення тарифів дозволить знизити прогнозований дефіцит балансу держпідприємства «Гарантований покупець» на 6,4 млрд грн у рік. Сумарний обсяг виплат за «зеленим» тарифом зменшиться на 2 млрд євро.

Контекст. Дві з трьох існуючих в Україні асоціацій, що об'єднують учасників ринку відновлюваної енергетики, підписали запропонований урядом меморандум про зниження «зеленого» тарифу. Про це в інтерв'ю діловому тижневику «Перша шпальта» повідомила в. о. міністра енергетики Ольга Буславец.

Коментарі

Всі новини