Рада відмовилася приймати незгоду Терентьєва піти у відставку: що вирішив комітет

Профільний комітет запропонував прийняти відставку Терентьєва. Фото: Oilpoint

Профільний комітет запропонував прийняти відставку Терентьєва. Фото: Oilpoint

Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку розглянув і зареєстрував постанову про звільнення голови Антимонопольного комітету України Юрія Терентьєва. Це випливає з аудіостенограми засідання комітету.

Рішення було ухвалено попри те, що напередодні Терентьєв написав заяву про відкликання заяви про відставку.

Голова комітету Дмитро Наталуха заявив, що знає про другу заяву тільки зі ЗМІ. «Він уже пару годин не виходить на зв'язок», – зазначив очільник комітету.

Telegram Logo

Варто зазначити, що АМКУ є підконтрольним президенту та підзвітним Верховній Раді. Глава АМКУ призначається й звільняється президентом за згодою парламенту. Термін його повноважень становить 7 років.

Звільнити голову АМКУ раніше цього строку можна лише в разі вчинення ним злочину та у зв'язку з неможливістю виконання обов'язків за станом здоров'я. Також керівник АМКУ має право подати у відставку, однак його звільнення не тягне за собою складання повноважень державними уповноваженими.

Контекст. У вересні минулого року президент Володимир Зеленський анонсував перезапуск Антимонопольного комітету. Проте вирішив залишити Терентьєва на посаді керівника АМКУ.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини