Facebook Pixel

Як буде проходити «економічне бронювання» в Україні

Співзасновник monobank Олег Гороховський відреагував на реєстрацію законопроєкту про економічне бронювання.

Quote«Важке, але правильне рішення для збереження економіки», — зазначив він.

За словами Гороховського, плинність кадрів у monobank за пів року перевищила весь минулий рік внаслідок плинності чоловіків.

Quote«Я чув, що у колег-підприємців ситуація схожа. Тема важка, складно про неї говорити та вирішити, що важливіше для країни. Я не маю відповіді, якщо чесно. Але те, що від цього рішення виграє економіка — це факт», — зазначив він.

Крім того, нардеп від партії «Слуга народу», голова комітету Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, який є одним з авторів законопроєкту, заявив, що над законопроєктами ціла команда працювала пів року. Вони проводили консультації, моделювали різні сценарії та вели діалог як з чиновниками, так і з бізнесом.

Quote«Це дуже проста формула, озвучена Президентом Зеленським: «або працюєш, або воюєш». У цей час робота будь-якого бізнесу залежить від прогнозованості, і перше питання, яке турбує більшість виробників сьогодні — це чи зможе він зберегти для себе критичних працівників? Тому в законі ми заклали концепцію «економічного бронювання», яка дозволить зберегти для економіки важкозамінних спеціалістів», — пише він.

Натомість співзасновник креативної агенції Gres Todorchuk Олександр Тодорчук зауважив, що питання мобілізації, демобілізації та бронювання неможливо розглядати окремо.

Quote«Вирішити це вийде лише єдиним стратегічним підходом. Окремо прийняте рішення про економічне та будь-яке інше бронювання буде втілюватись лише за рахунок відсутності перспектив для людей, які третій рік у війську. Так само рішення про мобілізацію має прийматись із урахуванням економічних ризиків та хоч загального підходу по демобілізації», — зазначив він.

Право на вирішення свого болю, на думку Тодорчука, має бізнес, військові і загалом суспільство.

Quote«Чи маю я просту і водночас геніальну пропозицію? Ні, бо стратегічний підхід так називається невипадково і має опрацьовуватися із залученням військового командування та економістів. Якщо ми не розглядаємо варіант капітуляції, то при спрощенні логіки, на 10 мобілізованих може бути 5 демобілізованих та 2 заброньованих. Умовно, коли до війська долучаться 100 000 людей, то 50 000 можуть бути демобілізовані, а 20 000 — заброньовані. І тут вже потрібно мати робочу і прозору механіку, кого демобілізують і кого та за яким принципом бронюють. Важливо: цифри вище умовні і мають бути напрацьовані експертами», — написав підприємець.
Подякувати 🎉