Facebook Pixel

Рада провалила законопроєкт про відстрочку РРО, але буде друга спроба його ухвалення

Рада провалила законопроєкт про відстрочку РРО. Фото: rada.gov.ua

Рада провалила законопроєкт про відстрочку РРО. Фото: rada.gov.ua

Верховна Рада відправила на повторне перше читання законопроєкт № 4313 про відстрочку обов'язкового використання касових апаратів (РРО) спрощенцями й механізму «кешбек» до 1 січня 2022 року. За словами спікера Дмитра Разумкова, цей законопроєкт був схвалений напередодні всіма фракціями та групами, а авторами законопроєкту є нардепи з різних фракцій.

Можливо, однією з причин провалу стало те, що профільний комітет самостійно вніс до законопроєкту положення про підвищення лімітів річного доходу ФОПів майже в 1,5 раза.

Заступник голови профільного комітету Олександр Дубінський, представляючи законопроєкт, повідомив, що комітет вирішив прив'язати розмір максимального річного доходу ФОПів для роботи на спрощеній системі оподаткування до розміру мінімальної зарплати (МЗП) на 1 січня звітного року.

Telegram Logo

Так, для I групи було запропоновано підвищити його з нинішніх 1 млн грн до 245 МЗП, що з 1 січня 2021 року становитиме 1,47 млн грн. Для II групи — з 5 млн грн до 1230 МЗП (7,38 млн грн), для III групи — із 7 млн грн до 1720 МЗП (10,32 млн грн).

Комітет також запропонував підвищити з 1 млн грн до 820 МЗП (4,92 млн) річний дохід, у разі перевищення якого будь-який спрощенець незалежно від виду діяльності має застосовувати РРО.

Додатково. Глава фінансового комітету ВР (профільного щодо цього законопроєкту) Данило Гетманцев після голосування в Раді написав у своєму телеграм-каналі: «Хочу подякувати колегам за сьогоднішнє НЕголосування, за законопроєкт про відстрочку фіскалізації. Друзі мої, обратися депутатом і голосувати за популярні речі легко і традиційно для нашої політики. Проте стати депутатом, щоб проводити складні, непопулярні, але потрібні для країни рішення — це дуже складно».

Рішення комітету за підсумками розгляду законопроєкту підписав Гетманцев. У ньому йдеться про те, що комітет рекомендує Раді включити проєкт до порядку денного, розглянути його і проголосувати, ухваливши «одне з рішень, передбачених Регламентом».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини