Facebook Pixel

Путін протестував на доньці вакцину проти коронавірусу. Росія отримала мільярд передзамовлень

Президент Росії Володимир Путін заявив, що в країні зареєстрували першу у світі вакцину проти коронавірусу COVID-19. У групі добровольців, на яких випробовували препарат, була донька Путіна.

«Одна з моїх дочок зробила собі таке щеплення. У цьому сенсі вона взяла участь в експерименті. Після першого щеплення температура в неї була 38, наступного дня – 37 з невеликим, і все. Знаю, що у деяких людей взагалі немає проявів — ні температури, нічого, як нібито нічого й не було», – цитує його слова Інтерфакс.

Керівник Російського фонду прямих інвестицій (РФПІ) Кирило Дмитрієв заявив, що Фонд отримав передзамовлення на придбання понад 1 млрд доз вакцини від 20 країн.

«Спільно з іноземними партнерами ми вже готові забезпечувати виробництво понад 500 млн доз вакцини на рік у п'яти країнах і плануємо наростити виробничі потужності ще більше», – розповів він.

Міністр охорони здоров'я РФ Михайло Мурашко заявив, що Росія – перша країна у світі, в якій зареєстрували вакцину, тимчасом у закордонних колег поки є «тільки розробки».

Ліцензію на реєстрацію вакцини для профілактики коронавірусу видало МОЗ РФ 11 серпня 2020 року. Її розробили в Національному дослідницькому центрі епідеміології та мікробіології імені академіка М.Ф. Гамалії МОЗ Росії.

«Гам-КОВІД-Вак – векторна двокомпонентна вакцина на основі аденовірусу людини. Вакцина пройшла усі необхідні випробування безпеки та ефективності на декількох видах тварин (гризуни та примати). Пізніше вакцину було випробувано на двох групах добровольців (по 38 осіб у кожній). Вакцина не містить компонентів вірусу COVID-19. Дворазова схема введення дозволяє сформувати тривалий імунітет. Досвід застосування векторних вакцин (за умови дворазової схеми введення) показує, що імунітет зберігається до 2-х років», – повідомили у МОЗ РФ.

Президент Філіппін Родріго Дутерте повідомив, що хоче випробувати вакцину. Про таке ж бажання заявив лідер партії ЛДПР Володимир Жириновський.

6 червня МОЗ РФ видало центру Гамалії ліцензію для випробування вакцини на людях. У серпні Мурашко анонсував масову вакцинацію росіян з жовтня 2020 року. У відповідь на це Асоціація організацій клінічних досліджень (АОКД) закликала відкласти реєстрацію вакцини до кінця третьої фази випробувань через ризики для споживачів.

Згідно з регламентом ВООЗ, під час першої фази випробувань перевіряється безпека вакцини на здорових добровольцях, під час другої — відповідь імунітету. У третій фазі ввести вакцину мають великій групі добровольців. Спостерігати за ними повинні протягом тривалого часу.

Третя фаза випробувань російської вакцини планується у серпні в ОАЕ, Саудівській Аравії, на Філіппінах і, можливо, у Бразилії.

За даними ВООЗ, у світі розробляють 26 вакцин проти коронавірусу. Шість із них уже перейшли у третю фазу тестування.

Раніше повідомлялося, що фармацевтична компанія Moderna почала третю, фінальну стадію клінічних випробувань розробленої нею вакцини mRNA-1273 проти COVID-19. Вона стала наймасовішим з випробувань вакцин проти коронавірусу — в ній візьмуть участь 30 тис. осіб. Вакцинація передбачає введення двох доз вакцини.

На початку травня 2020 року президент США Дональд Трамп заявив: американські фахівці переконані, що можуть створити вакцину проти COVID-19 до кінця 2020 року. У середині березня фахівці приступили до першого випробування ефективності вакцини проти COVID-19.

Як повідомив The Page глава правління групи «Лекхім» Валерій Печаєв, в Україні вакцина від коронавірусу може з'явитися вже взимку. Її буде поставляти китайська Sinovac Biotech.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉