IT

Провайдери повідомили про неможливість виконати рішення суду щодо блокування окремих телеграм-каналів

Фото: gordonua.com

Фото: gordonua.com

В операторів і провайдерів немає технічної можливості здійснювати вибіркове блокування окремих груп, каналів або акаунтів у соціальних мережах, не зачіпаючи водночас доступ до всього інтернет-ресурсу, пояснили агентству «Інтерфакс-Україна» в пресслужбі «Київстару».

Крім того, оператор зазначає, що арешт майнових прав, що виникають у разі відвідування інтернет-ресурсу, є спірною юридичною конструкцією, про що «Київстар» послідовно заявляє в судах під час отримання роз'яснень або оскарження подібних визначень.

У цьому разі компанія планує вдатися до процесуальних дій, передбачених законодавством.

Telegram Logo

«Укртелеком» зазначає надзвичайну складність завдання щодо блокування окремих телеграм-каналів і вважає, що держоргани мають надати операторам рекомендації з технічної реалізації таких рішень.

«Укртелеком» шукає технічну можливість виконання постанови суду про блокування певних телеграм-каналів. Приклади успішного виконання подібних завдань нам невідомі. Це фактично виділення та блокування певного інформаційного потоку всередині месенджеру, що надзвичайно складно», — заявили «Інтерфаксу-Україна» в пресслужбі «Укртелекому».

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Київський районний суд міста Харкова наклав арешт на «майнові права інтелектуальної власності», які виникають у користувачів інтернету в разі використання телеграм-каналів «Резидент», «Легитимный», «Картель», «Сплетница», і зобов'язав закрити до них доступ.

Попри те, що рішення має бути негайно виконано одразу після його оголошення, Telegram-канали функціонують і доступ до них поки що не обмежено.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини