В операторів і провайдерів немає технічної можливості здійснювати вибіркове блокування окремих груп, каналів або акаунтів у соціальних мережах, не зачіпаючи водночас доступ до всього інтернет-ресурсу, пояснили агентству «Інтерфакс-Україна» в пресслужбі «Київстару».
Крім того, оператор зазначає, що арешт майнових прав, що виникають у разі відвідування інтернет-ресурсу, є спірною юридичною конструкцією, про що «Київстар» послідовно заявляє в судах під час отримання роз'яснень або оскарження подібних визначень.
У цьому разі компанія планує вдатися до процесуальних дій, передбачених законодавством.
«Укртелеком» зазначає надзвичайну складність завдання щодо блокування окремих телеграм-каналів і вважає, що держоргани мають надати операторам рекомендації з технічної реалізації таких рішень.
«Укртелеком» шукає технічну можливість виконання постанови суду про блокування певних телеграм-каналів. Приклади успішного виконання подібних завдань нам невідомі. Це фактично виділення та блокування певного інформаційного потоку всередині месенджеру, що надзвичайно складно», — заявили «Інтерфаксу-Україна» в пресслужбі «Укртелекому».
Контекст. Київський районний суд міста Харкова наклав арешт на «майнові права інтелектуальної власності», які виникають у користувачів інтернету в разі використання телеграм-каналів «Резидент», «Легитимный», «Картель», «Сплетница», і зобов'язав закрити до них доступ.
Попри те, що рішення має бути негайно виконано одразу після його оголошення, Telegram-канали функціонують і доступ до них поки що не обмежено.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також