• Українців, які підтримують ринок землі, стає все менше, а кількість противників зростає. Принаймні серед опитаних КМІС. Вочевидь, саме тому депутати не поспішають проводити земельну реформу.
• Сонячні та вітроелектростанції обійшлися бюджету в 9 млрд грн тільки минулого року. А найбільше їх відкривав Рінат Ахметов.
• Символічна прикрість сталася з виробником пива Corona – він серйозно постраждав від китайського коронавірусу.
Такими були новини четверга, що минув.
Українці проти ринку землі. Невтішні підсумки опитування підбив КМІС. Якби зараз відбувся референдум, то проти введення ринку землі виступили б 62% українців. «За» проголосували б тільки 15% населення, а 18% взагалі б не брали участь у ньому, йдеться в свіжому опитуванні. Ще в листопаді минулого року ринок землі підтримували 22% українців, а в грудні — 19%. публікувало дискусію затятого прихильника та запеклого противника запуску ринку землі.
«Зелена» енергетика Ахметова. Держбюджет за підсумками 2019-го недоотримав 9 млрд грн через запровадження податкової пільги, якою імпорт енергетичного обладнання для сонячних і вітрових електростанцій звільнявся від ПДВ. Найбільші СЕС і ВЕС минулого року вводив в експлуатацію ДТЕК.
Удар по короні. Символічна прикрість трапилася з виробником пива Corona — корпорація AB InBev спрогнозувала найбільше квартальне падіння прибутку за останнє десятиліття через епідемію коронавірусу. Виручка компанії за останні два місяці вже впала на $285 млн, а прибуток у Китаї — на $170 млн.
Жорсткі умови для «зеленої» енергетики. Мінекоенерго запропонувало інвесторам в поновлювані джерела енергії новий, більш жорсткий сценарій врегулювання ситуації на ринку. Міністерство запропонувало зниження «зеленого» тарифу для СЕС і ВЕС без продовження терміну виплат, повну відповідальність за небаланси, посилення вимог підтвердження введення в експлуатацію нових об'єктів та інше.
Варанти впали в ціні. Українські ВВП-варанти за три дні подешевшали майже на 4% через зростаючі побоювання щодо розповсюдження коронавірусу у світі. Водночас доходність за євробондами зросла на 0,5 відсоткового пункта. Така ситуація не є панікою — просто інвестори хочуть перестрахуватися.
Гарного вам дня!