Facebook Pixel

Потепління та вакцинація піднімуть ціни на паливо: прогноз на березень-2021

Ціни на пальне в березні 2021 року можуть зрости на 1-1,8 грн за літр за умови, що котирування на нафту будуть стабільні.

Як розповіли liga.net глава «А-95» Сергій Куюн, комерційний директор «Укргазвидобування» Сергій Федоренко та керівник відділу з маркетингу «БРСМ-Нафти» Олександр Мельничук, причини такого подорожчання — потепління та вакцинація проти коронавірусу, що дає трейдерам надію на відновлення попиту.

Quote«За такого сценарію вартість бензинів і дизельного палива в Україні може піднятися до рівня кінця 2019 року, коли ціни на пальне знаходилися в межах 30 грн за літр. Такий цінник уже сьогодні є на преміальних заправках — WOG, OKKO і Socar, що займають близько 12% ринку», — пише видання.

Варто також відзначити, що ціни на українських автозаправних станціях стрімко ростуть. Так, за даними групи «А-95», на 1 березня літр бензину А-92 на АЗС в середньому коштував 27,24 грн, бензин А-95 — 28,24 грн, а дизель — 27,65 грн, що на понад 10% більше, ніж ціни в лютому.

Контекст. Раніше The Page повідомляло, що в Україні триває зростання цін на нафтопродукти. За останні два тижня січня бензин марки А-95 подорожчав на 5% — 2 лютого середня роздрібна ціна літра склала 26,6 грн. Середня ціна дизельного палива підвищилася на 5,1% і склала 25,99 грн/літр. Одна з основних причин підвищення цін на нафтопродукти — зростання котирувань світових цін на нафту.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉